Plan lekcji

Na skróty

Finał Szlachetnej Paczki w Mechaniku

szlachetna paczkaW dniach 8 - 10/12/2017 r. odbyła się XVII edycja Szlachetnej Paczki. Kolejny raz wśród wielu rejonów w Polsce było także Krosno. W tym roku cała społeczność Mechanika włączyła się w pomoc potrzebującej rodzinie, wybierając ją z bazy aż 95, włączonych do projektu w naszym rejonie, rodzin i przygotowując dla niej paczkę. Pani Zofia to samotnie mieszkająca, bardzo pozytywnie nastawiona do życia starsza pani. Życie jak sama o nim mówi, było dla niej łaskawe. Urodzona przed wojną, skończyła szkołę podstawową, pomagała rodzicom na roli, a potem wyszła za mąż i całe życie pracowała. Z mężem nie dochowali się dzieci, mimo to byli szczęśliwi. Po śmierci małżonka, pani Zosia została sama. Lata mijają i pojawiły się choroby. Staruszka mimo wieku i choroby emanuje swoim poczuciem humoru, szczerym uśmiechem i otwartym sercem. Wiedzie spokojne życie nie skarżąc się na los. Sama czym może dzieli się z innymi. Najważniejszą z potrzeb jest pralka, poprzednia się zepsuła, a na nową niestety pani Zofii nie stać. Przydadzą się również środki czystości, żywność, ciepłe koce, kołdra, poduszka i pościel. Dzięki zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych oraz uczniów udało się zakupić wszystkie potrzebne rzeczy. Radość i wzruszenie, których doświadczyliśmy dostarczając pani Zosi pralkę oraz 19 przygotowanych przez nas paczek potwierdza, że więcej szczęścia wynika z dawania niż z otrzymywania.

Poniżej relacja fotograficzna z przygotowania oraz dostarczenia paczek.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsp3@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb