Plan lekcji

Na skróty

VI Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki – zapraszamy !

plakat festiwal miniW dniach 21 – 22 marca 2018 r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 „Mechanik” im. Stanisława Staszica w Krośnie odbędzie się VI Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki.
Festiwal jest adresowany do młodzieży szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych Miasta Krosna, Powiatu Krośnieńskiego i sąsiednich powiatów, podczas którego zaplanowano szereg atrakcji dla odwiedzających, a dla młodzieży szkolnej udział w licznych eksperymentach naukowych i laboratoryjnych. Przez dwa dni będą prowadzone zajęcia laboratoryjne, ćwiczenia i pokazy w nowej niezwykle atrakcyjnej formule. W tym roku będzie więcej o lotach balonowych i przygotowaniach ich do lotu (pokazy odbędą się na placu CKP), grach komputerowych w których będzie można uczestniczyć, więcej doświadczeń, pokazów z zaangażowaniem odwiedzającej młodzieży.
Dodatkowymi wydarzeniami Festiwalu będą ciekawe wystawy uczelni wyższych technicznych oraz instytucji badawczych, naukowych i rozwojowych, a także przedsiębiorstw. Oferujemy wykłady i warsztaty popularno-naukowe kierowane głównie do młodzieży szkolnej. Poprzez realizowanie idei Festiwalu, pragniemy nieustannie ożywiać naukę, dzięki której można poznawać świat poprzez zabawę, eksperymenty i udowadniać, że nauka nie musi być nudna i że nie musi być poprzedzona stresem dla poznawania otoczenia i zjawisk towarzyszących nam na co dzień. Ponadto, pragniemy młodzieży pokazywać zawody nowoczesnych technologii, wskazywać kwalifikacje i kompetencje, które najlepiej przygotowują do życia bez zmartwień o własną przyszłą karierę zawodową. Pragniemy pokazywać świat wymagań ale też pokazywać instrumenty, które pozwolą młodemu pokoleniu ten świat kształtować. Dlatego nasza idea wyprzedzania przyszłości ma polegać na tym aby uczyć jak samemu tę przyszłość kształtować. Przy okazji pokazujemy kluczowe kompetencje przydatne na co dzień w każdej dziedzinie gospodarki aby z uśmiechem i bez obaw móc spoglądać także w swoją zawodową przyszłość.
Atrakcją Festiwalu będą warsztaty ćwiczeniowe i laboratoryjne organizowane przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Zapraszamy także do Astronomicznego Planetarium.

Zapisy młodzieży szkolnej przyjmuje sekretariat pod nr. tel. 13 43 215 61 lub pisemnie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz relację z ubiegłorocznej edycji festiwalu - link

 

zaproszenie 2018

 

Program 2018

 

plakat 2018

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsp3@mkrosno.pl