Plan lekcji

Na skróty

Krwiodawcy w Pieninach !

pieniny miniKlub Honorowych Dawców Krwi działający w naszej szkole obchodzi w tym roku 35 rocznicę powstania. W szeregi krwiodawców wstępują uczniowie, którzy bezinteresownie oddają swoją krew, by ratować życie innym. Wielu z nich zarejestrowało się także, jako potencjalni dawcy szpiku. W podziękowaniu za ich poświęcenie i za oddaną cząstkę siebie klub HDK jak co roku zorganizował w dniach 08 – 10.04.2014 roku wyjazd w Pieniny.
Dzięki Pani Marcie i Robertowi Miś właścicielom Hotelu nad Przełomem w Sromowcach Niżnych, uczniowie kończący edukację w naszej szkole, którzy oddali największą ilość krwi mogli spędzić trzy dni w pięknym i ekskluzywnym hotelu. Gospodarze udostępnili naszym uczniom pakiet obejmujący wszystkie atrakcje hotelu: nieograniczone korzystanie z basenu, jacuzzi, sauny, groty solnej i rowerów. Mieliśmy również do dyspozycji siłownię i salę gier.
Pierwszego dnia po zakwaterowaniu udaliśmy się na wycieczkę rowerową przepiękną trasą do Szczawnicy. Trasa biegła wzdłuż rzeki Dunajec zarówno po słowackiej jak i po polskiej stronie. Piękna pogoda sprawiła, że 23 kilometry, które przejechaliśmy były czystą przyjemnością.
Drugi dzień rozpoczęliśmy od orzeźwiającej kąpieli w basenie. Po śniadaniu i chwili relaksu udaliśmy się na pieszą wspinaczkę na Trzy Korony. Słoneczna pogoda, wspaniała trasa i niezapomniane widoki z platformy na szczycie pozostaną na zawsze w naszej pamięci. W godzinach wieczornych udaliśmy się na wycieczkę rowerową po Sromowcach Niżnych.

W trzeci dzień pobytu każdy we własnym zakresie spędzał wolny czas w zależności od upodobań, a w południe zostaliśmy zaproszeni do wspólnego obiadu z właścicielami hotelu. Mieliśmy okazję podzielić się wrażeniami z naszego pobytu i oczywiście podziękować za możliwość spędzenia trzech dni w tak wspaniałym miejscu.
Po południu niestety trzeba było się pożegnać i ruszyć w drogę powrotną.
Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy Pani Marcie i Panu Robertowi Miś za wspieranie działalności naszego Klubu Honorowych Dawców Krwi i umożliwienie korzystania z atrakcji ich Hotelu.

Uczniowie biorący udział w wycieczce:
1. Maciejkowicz Piotr kl. IV c T
2. Bakota Dawid kl. IV ef T
3. Bogusz Robert kl. IV ef T
4. Wasłowicz Karol kl. IV ef T

Opiekun: Władysław Koś

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsp3@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb