Plan lekcji

Na skróty

Spotkanie z podróżnikiem

swiatek miniTomasz Świątek – z urodzenia "Suchodolak", z przekonania Krośnianin, jak twierdzi – mieszkaniec „51. stanu Ameryki”. Z pasji rowerzysta, który pokonał na swoim rowerze prawie taką odległość, jak z ziemi do księżyca – ponad 350 tys. km, przemierzając samotnie całą Europę, od Portugalii po Bajkał i od Sycylii po North Cape. Obywatel świata, człowiek skromny, niebanalny, myśliciel, poszukujący wolności i swojego miejsca w świecie. W 2004 roku uhonorowany ministerialną odznaką „Za zasługi dla turystyki", najlepszy ambasador Krosna i Polski na dwóch kółkach. Nocując pod tysiącem gwiazd, znosił dzielnie trudy życia codziennego podczas samotnych wypraw, przemierzając samotnie tysiące kilometrów. Od ponad 30 lat to jego sposób na życie.
Największe wyprawy: 1999 rok – Norwegia (9500 km), 2000 rok – Portugalia (9500 km), 2003 rok – Sycylia (8000 km), 2004 rok – Grecja (4000 km), 2006 rok – Chorwacja (3000 km), 2007 rok – Rosja (14600 km), 2008 rok – Turcja (6000 km).

Leśne tablice informacyjne, ostrzegawcze i edukacyjne w różnych krajach przybierają bardzo ciekawe formy. Uwiecznił je na fotografiach Tomasz Świątek z Krosna, niestrudzony rowerowy wojażer po krajach Europy i Azji. Wernisaż odbył się 27 marca 2018r. w ZSP Nr 3 w Krośnie. Organizatorem wydarzenia był Samorząd Uczniowski z p. A. Czekaj i p. J. Baran. Wystawa cieszyła sie ogromnym zainteresowaniem.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsp3@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb