Plan lekcji

Na skróty

Święto Edukacji i „otrzęsiny” uczniów klas pierwszych

342916 października br. (wtorek) w auli „Mechanika” odbyła się uroczystość upamiętnienia święta Komisji Edukacji Narodowej, później ślubowanie uczniów klas pierwszych Technikum i BS I st. oraz „otrzęsiny”. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i części artystycznej poświęconej Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie przedstawili okoliczności powołania Komisji w 1773r. oraz jakie miała ona znaczenie dla ówczesnej Rzeczpospolitej. Nie zabrakło także wierszy i aforyzmów na temat współczesnego tego święta, a zwłaszcza nauczycieli i uczniów, cech charakteryzujących ich itp. Po tej części uczniowie złożyli życzenia i kwiaty nauczycielom z okazji tego święta. W imieniu nauczycieli dyrektor Bogdan Adamski podziękował za życzenia i złożył je także uczniom, których to święto także dotyczy. Następnie przedstawiciele klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie przed sztandarem szkoły. Rotę ślubowania odczytał ich kolega ze starszej klasy Technikum. Oficjalna część została zakończona odprowadzeniem sztandaru szkoły, po czym „świeżo” ukonstytuowana komisja przeprowadziła liczne konkurencje artystyczne i sprawnościowe dla uczniów klas pierwszych co miało zaakcentować „otrzęsiny”.Niektóre konkurencje ubogacił występ artystyczny szkolnej kapeli muzycznej, który wzbudził wielki aplauz i zachwyt … Na zakończenie, konkurencje z „otrzęsin” podsumowała komisja ogłaszając werdykt. Wszystkie klasy pierwsze poprzez swoich przedstawicieli uzyskały wysokie oceny komisji ale pierwsze miejsce oraz nagrodę otrzymała klasa I b Technikum. Gratulujemy nie tylko zwycięzcom ale wszystkim „pierwszakom”, że stali się „pełnoprawnymi” uczniami „Mechanika”.

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb