Plan lekcji

Na skróty

Stypendyści z Mechanika

styp m18 października 2018 r. w sali ArtKina w Krośnie odbyła się uroczystość wręczenia 133 stypendiów dla uzdolnionych uczniów dotychczasowych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Stypendia te wręczane były w kategoriach :
„Semper in altum”,
„Krośnieński Omnibus”
„Stypendia Młodego Zawodowca”
Stypendia zostały przyznane na rok szkolny 2018/2019 już po raz piąty w ramach Motywacyjnego Programu Stypendialnego Miasta Krosna. Prezydent Miasta Krosna przyznał 79 stypendiów, w tym: 57 stypendiów „Semper in altum” oraz 22 stypendia „Krośnieński Omnibus”. Ponadto uczniom techników i szkół branżowych I stopnia przyznano 54 stypendia „Młodego Zawodowca”. Wartość przyznanych stypendiów na rok szkolny 2018/2019 to ponad 233 tys. zł.
Program stypendialny służy wzmocnieniu motywacji do rozwoju uzdolnień, premiowaniu rzetelnej wiedzy i umiejętności w różnych obszarach edukacji, jego celem jest pobudzanie aspiracji edukacyjnych, motywowanie do sięgania po coraz wyższe i bardziej ambitne cele. Jednym z jego celów jest pozyskiwanie do krośnieńskich szkół uzdolnionych i aktywnych uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia zawodowego.

Miło na więc poinformować, że stypendium „Młodego Zawodowca” otrzymało aż 14 uczniów naszej szkoły. Stypendia te wręczył dyrektor Bogdan Adamski wraz z Prezydentem Miasta Krosna Panem Piotrem Przytockim, Zastępcą Prezydenta Miasta Krosna Panem Bronisławem Baranem i Przewodniczącym Rady Miasta Krosna Panem Zbigniewem Kubitem.

Nasi stypendyści to :

• technik mechanik
   Mateusz Borek
   Grzegorz Bochnia
• technik pojazdów samochodowych
   Adrian Dąbrowski
   Filip Węgrzyn
   Piotr Murdzek
• technik mechanik lotniczy
   Kinga Wróbel
   Katarzyna Ruchlewicz
   Magdalena Romanek
• technik mechatronik
   ArturBoroń
   Michał Jastrząb
   Adam Juszczyk
   Piotr Drozd
• mechanik pojazdów samochodowych
   Albert Boczar
   Hubert Fiedeń

Pragniemy także poinformować, że nasz uczeń Adrian Dąbrowski otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Serdecznie gratulujemy !

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb