Plan lekcji

Na skróty

Warsztaty technologiczne w Mechaniku

htec6 grudnia br. w Centrum Kształcenia Praktycznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie odbyły się Warsztaty Technologiczne organizowane przez firmę Abplanalp. Zajęcia warsztatowe były skierowane do lokalnych przedsiębiorców przemysłu produkcyjnego. Inżynierowie aplikacji przedstawiali na obrabiarkach Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych technologii obróbkę z dużymi posuwami i prędkościami skrawania. Brali w nich też udział nasi nauczyciele, uczniowie i studenci z krośnieńskiej PWSZ. W trakcie trwania warsztatów przedstawiciele Abplanalpu wręczyli ceryfikaty „Operatora obrabiarek CNC” dla 10 absolwentów ZSP 3 w Krośnie. Nowi operatorzy maszyn CNC ukończyli kurs Certyfikowanego operatora obrabiarek Haas i zdali egzamin składający się z części teoretycznej i praktycznej. Kurs był prowadzony przez certyfikowanych instruktorów pracujących w naszej szkole.

Wspomniana grupa składała się z 10 wybranych (najlepszych) uczniów, którzy w stopniu bardzo dobrym zapoznali się z obsługą maszyn Haas, ich uzbrojeniem i programowaniem. Dzięki zdobytej wiedzy i certyfikatom będą mogli oni podjąć prace w lokalnych bądź zagranicznych firmach jako operatorzy (programiści) maszyn CNC. Dodamy, ze warsztaty prowadzili specjaliści z firmy Abplanalp, a w ich otwarciu i wręczeniu certyfikatów udział wzięli : Bogdan Adamski – dyrektor ZSP3 i Jacek Kafel – wicedyrektor ZSP3.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsp3@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb