Plan lekcji

Na skróty

Zapraszamy do udziału w VI Konkursie Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej

plakat 2019 2Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie „Mechanik” zaprasza gimnazjalistów oraz uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z całego województwa podkarpackiego na VI już edycję Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej, którego finał odbędzie się 7 lutego 2019r. w ZSP3 w Krośnie.
Zakres tematyczny konkursu obejmuje treści zawarte w obowiązującej podstawie programowej nauczania techniki i fizyki w gimnazjum i szkole podstawowej oraz szczegółowe treści z zakresu motoryzacji, uwzględniające zarówno historię wynalazków jak i zastosowanie nowoczesnych technologii.

W etapie szkolnym z każdego gimnazjum bądź szkoły podstawowej zostanie wyłoniona grupa maksymalnie 4 uczniów, szczególnie zainteresowanych techniką oraz branżą motoryzacyjną.

Etap międzyszkolny konkursu, który odbędzie się w „Mechaniku” będzie się składał z trzech części:
- pierwsza będzie polegała na rozwiązaniu testu wyboru składającego się z 30 pytań
- część druga będzie polegała na wykonaniu zadań sprawnościowych z wykorzystaniem wiedzy technicznej,
- trzecia to test sprawnościowy, polegający na jeździe na czas z wykorzystaniem symulatora jazdy samochodem.

Dla wszystkich uczestników konkursu czekają ciekawe atrakcje i nowinki techniczne, całkiem nowa odsłona drugiej części konkursu, związana z rozwiązywaniem prostych zagadek w laboratoriach i pracowniach ZSP3, co gwarantuje wszystkim gimnazjalistom ciekawą rywalizację i współzawodnictwo. Dodatkowo dla zwycięzców przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się w Regulaminie Konkursu.
Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów oraz uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie.

pdf ikona  Regulamin VI Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej

Zobacz zdjęcia oraz pytania konkursowe z poprzednich edycji: TUTAJ

 

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsp3@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb