Plan lekcji

Na skróty

Mechanicy, mechatronicy i lotnicy na nartach

022Zima w tym roku dopisuje więc zaplanowaliśmy wyjazd młodzieży naszej szkoły na stok narciarski Chyrowa S-ki w dniu 28 stycznia 2019 roku. Mimo pięknej zimy z niepokojem śledziliśmy zmieniające się warunki pogodowe , które mają istotny wpływ na warunki narciarskie na stoku. Docierały do nas sprzeczne informacje o dużym ociepleniu i opadach deszczu, a pomimo to podjęliśmy decyzję – jedziemy . Okazało się, że to była bardzo dobra decyzja. W dniu wyjazdu tj. w poniedziałek grupa 31 uczniów z naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego, wynajętym autobusem wyjechała z parkingu szkoły w kierunku stoku Chyrowa S-ki. Po 45 minutach byliśmy na miejscu. Sprawdziliśmy sprzęt narciarski i przypomnieliśmy uczniom (też sobie) o zasadach zachowania się na stoku. Warunki do jazdy były bardzo dobre więc zaczęła się nasza przygoda z nartami. Całodzienny pobyt w ośrodku narciarskim to dla młodzieży świetny sposób na kształtowanie swojej sprawności fizycznej. Rywalizacja uczniów klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych technikum to wspaniałe kształtowanie charakteru i ambicji. Wyłanianie najlepszych, mierzenie się z lepszymi ode mnie, nagradzanie najlepszych i tych, którzy rywalizują przegrywając ale podejmując walkę – ma nieoceniony wpływ na kształtowanie cech charakteru młodego człowieka.

Sport i rywalizacja - od lat są częścią życia społecznego, które w sposób szczególny wpływa pozytywnie na kształtowanie pożądanych cech młodych ludzi. Taki wyjazd sprzyja również integracji młodzieży, ponieważ brali w nim udział uczniowie z różnych klas. Młodzież zmęczona całodziennym pobytem na świeżym powietrzu, ale zadowolona, już dopytuje o następny wypad na narty. Zobaczymy, czy aura okaże się dla narciarzy łaskawa. Jeżeli tak, to być może zaplanujemy jeszcze jeden w tym sezonie wypad na narty.


Jak się udał ten wyjazd zobaczcie sami na niżej zamieszczonych fotografiach i filmiku.
Nauczyciele wychowania fizycznego

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsp3@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb