Plan lekcji

Na skróty

Pracodawcy z ofertami pracy przyjechali do Mechanika

01 (17)16 kwietnia 2019r. w Mechaniku odbył się finał projektu: „Praca dla absolwenta – Wystartuj z nami”. Oferta była kierowana do uczniów szkół technicznych, zawodowych w Krośnie oraz studentów PWSZ w Krośnie. Projekt ten udało się zorganizować dzięki wsparciu Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego, Powiatowego Urzędu Pracy w Krośnie oraz firmie LOT AMS. Uroczyste rozpoczęcie eventu nastąpiło w auli ZSP3 gdzie zgromadzeni przedstawiciele zaproszonych firm w obecności organizatorów przedsięwzięcia otrzymali podziękowania i gratulacje, które wręczyli: Pan Bronisław Baran - Zastępca Prezydenta Miasta Krosna, Pan Zbigniew Kubit – Przewodniczący Rady Miasta Krosna oraz Bogdan Adamski – dyrektor ZSP3.
Jednak realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa gdyby nie zaangażowanie pracodawców z terenu Krosno, regionu krośnieńskiego, Rzeszowa, Jasionki i Warszawy. W sumie zgłosiło się 17 pracodawców, którzy przyjechali do Mechanika z konkretnymi ofertami pracy dla absolwentów lub przyszłych absolwentów szkół technicznych, zawodowych oraz studentów PWSZ. Można było również podjąć ustalenia dotyczące płatnych praktyk w tych firmach, staży zawodowych w okresie letnim czy w czasie wolnym od nauki. Z rozmów z pracodawcami, które przeprowadzili uczniowie oraz studenci pojawiło się wiele już konkretnych uzgodnień dotyczących podjęcia pracy od 1 czerwca br. lub po okresie wakacyjnym. Natomiast Ci uczniowie i studenci, którzy jeszcze ostatecznie nie podjęli decyzji w sprawie pracy czy staży to na pewno nauczyli się jak prowadzić rozmowy z pracodawcami aby na przyszłość ich wynik był satysfakcjonujący.

Cieszymy się, że ten pierwszy event przyniósł tak wiele dobrych rozstrzygnięć bo to nas tylko przekonuje do tego aby ten projekt powtarzać co roku o tej samej porze. Mamy też nadzieję, że i pracodawcy chętnie będą się zgłaszali na podobne spotkania.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy naszym partnerom, którzy nas wsparli w realizacji tego projektu oraz firmom uczestniczącym w „Wystartuj z nami”.

LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o.
PRATT & WHITNEY RZESZÓW S.A.
PRATT & WHITNEY AEROPOWER
RYMATEX Sp. z o.o.
KROSNO GLASS S.A.
POL-PANEL Sp. z o.o.
KROSGLASS S.A.
EBA Sp. z o.o.
DEFENDOOR Sp. z o.o.
NAFTOREMONT - NAFTOBUDOWA Sp. z o.o.
ERKO sp. z o.o. sp.k.
BWI POLAND TECHNOLOGIES Sp. z o.o.
NGS OIL & GAS S.A.
EME AERO Sp. z o.o.
ZPRE JEDLICZE
NCC POLSKA
ERBUD OPERATION Sp. z o.o.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb