Plan lekcji

Na skróty

Mechanik Wicemistrzem Województwa Podkarpackiego

zajawka turniej 2019Tegoroczne przygotowania do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego rozpoczęliśmy jak co roku od zmagań wewnątrzszkolnych aby wyłonić najlepszych. W wewnątrzszkolnej rywalizacji udział wzięło 15 uczniów. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę i gratulacje. Konkurs obejmował wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego i historii polskiej motoryzacji. Wytypowana szóstka najlepszych uczniów doskonaliła się w jeździe motorowerem, samochodem z talerzem Stewarda, udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pogłębiała swoją wiedzę z przepisów ruchu drogowego i historii polskiej motoryzacji. Z wybranych sześciu najlepszych uczniów zostały utworzone dwie trzyosobowe drużyny, które wzięły udział w zawodach powiatu krośnieńskiego i powiatu Miasta Krosno. Jedna z naszych drużyn awansowała do Finału Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Finał odbył się 25 maja 2019 roku w Rzeszowie. Drużyna Mechanika w składzie:

Jakub Kołacz III c T
Kamil Płoucha III c T
Grzegorz Śnieżek III b T

wywalczyła Wicemistrzostwo Województwa Podkarpackiego. W finale udział wzięło 11 drużyn, które rywalizowały w konkurencjach teoretycznych i praktycznych:

• Testy z przepisów ruchu drogowego
• Testy rozwiązywania pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach
• Testy z historii polskiej motoryzacji
• Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej
• Jazda sprawnościowa motorowerem
• Jazda sprawnościowa samochodem z talerzem Stewarda
• Przygotowanie pojazdu do jazdy

Indywidualnie zajmowane miejsca:

Kamil Płoucha zajął III miejsce
Grzegorz Śnieżek V miejsce
Jakub Kołacz VII miejsce

Uczniowie otrzymali puchar ufundowany przez Marszałka Województwa Podkarpackiego Pana Władysława Ortyla, medale, pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe.
Gratulujemy uczniom i opiekunom, którzy przygotowywali swoje drużyny do konkurencji motoryzacyjnych.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb