Obchody Święta Majowego w Mechaniku

28 kwietnia br. w auli zespołu szkół odbyła się uroczystość poświęcona obchodom 226 rocznicy Święta 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odegrania hymnu państwowego. Następnie głos zabrał dyrektor Bogdan Adamski witając wszystkich na uroczystości. Po przywitaniach, głos zabrali uczniowie przedstawiając wiersze, pieśni i opis tamtych dni związanych z uchwaleniem pierwszej demokratycznej konstytucji w Europie, a drugiej na świecie (po konstytucji USA). Zaprezentowana część artystyczna wprowadziła klimat, który przywołał czas walki o utrzymanie niepodległości, rozterki wielu patriotów i poświęcenie narodu polskiego dla ratowania najcenniejszej wartości jaką jest wolność i suwerenność. Uroczystość zakończyła się przekazaniem zaproszenia na uroczystości miejskie w Krośnie oraz na inne towarzyszące imprezy w okresie tzw. „majówki”, a jedną z nich są Górskie Zawody Balonowe współorganizowane przez Mechanik.

 

создать сайт