Plan lekcji

Na skróty

Mechanicy lotnicy w firmie LOTAMS

noc 1W październiku uczniowie klas trzecich i czwartych Technikum, w zawodzie technik mechanik lotniczy mieli okazję wziąć udział w warsztatach zorganizowanych przez firmę LOTAMS z Warszawy w ramach cyklu „Warsztaty i technika dla młodego inżyniera i mechanika”. Tematem warsztatów były: „Procesy planowania, opracowania technologii i realizacja obsługi technicznej samolotów pasażerskich”. Zajęcia poprowadził Marcin Kwietniak (Inżynier Obsługi Technicznej) oraz Marcin Wesołowski (Technolog). Oprócz warsztatów lotnicy mieli okazję przyglądać się pracy techników mechaników lotniczych pracujących w hangarach przy obsłudze i naprawie takich samolotów jak Boeing 787 i Embraer 190. O realiach pracy techników mechaników lotniczych w firmie opowiadał swoim młodszym kolegom Arkadiusz Wojewoda - absolwent szkoły,  który brał udział w I edycji programu stażowego „Zostań mechanikiem wyższych lotów” i pracuje w LOTAMS prawie dwa lata.Oprócz warsztatów lotnicy mieli okazję przyglądać się pracy techników mechaników lotniczych pracujących w hangarach przy obsłudze i naprawie takich samolotów jak Boeing 787 i Embraer 190. O realiach pracy techników mechaników lotniczych w firmie opowiadał swoim młodszym kolegom Arkadiusz Wojewoda - absolwent szkoły,  który brał udział w I edycji programu stażowego „Zostań mechanikiem wyższych lotów” i pracuje w LOTAMS prawie dwa lata.

LOTAMS jest dostawcą usług związanych z techniczną obsługą samolotów cywilnych, a także wojskowych. Działa nieprzerwanie od lat 30, czyli od otwarcia lotniska Warszawa-Okęcie. Spółka realizuje usługi w pełnym zakresie przeglądów bazowych i liniowych (wykonuje kilkadziesiąt tysięcy przeglądów rocznie). Posiada 4 hangary, w tym 10 slotów. Obsługuje 4 z 10 największych na świecie linii lotniczych. Firma wspiera rozwój młodych ludzi z pasją lotniczą, organizuje dla nich płatne staże, szkolenia, zapewnia rozwój w branży lotniczej i zachęca uczniów do nawiązywania z nią współpracy po ukończeniu szkoły.Dodatkowym punktem  wyjazdu do Warszawy była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. W atmosferę czasów II Wojny Światowej na ponad dwie godziny przeniosła nas Pani Przewodnik przedstawiając opowieści powstańców usłyszane z przedwojennych aparatów telefonicznych. Wędrówka ulicami Warszawy okupowanej przez Niemców zakończyła się obejrzeniem 5-minutowego filmu „Miasto ruin”, który pokazuje Warszawę wiosną 1945 roku z pokładu samolotu powtarzającego typową trasę przemierzaną przez Liberatory nadlatujące z pomocą dla powstania warszawskiego.  

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsp3@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb