Plan lekcji

Na skróty

Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty

1 września br. rozpoczęła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2015/2016. Najpierw o godz. 8.00 odbyła się Msza Św. w kościele Farnym o pomyślność w nowym roku szkolnym, a uroczystości szkolne rozpoczęły się o godz. 9.30 w auli szkolnej i Regionalnego Centrum. Zawsze w takich ważnych chwilach dla uczniów i nauczycieli obecny jest sztandar „Mechanika”, a odegrany hymn państwowy obwieścił że oto symbolicznie zamknął się okres wakacji. Uroczystość inauguracyjną rozpoczął dyrektor Bogdan Adamski, który przywitał uczniów, nauczycieli i przedstawicieli rodziców. Szczególne powitania zostały skierowane do uczniów klas pierwszych Technikum i ZSZ, którzy otrzymali gratulacje za właściwy wybór szkoły i odpowiednie tym samym zaplanowanie przyszłej kariery zawodowej. Pierwszoklasiści zostali też zapoznani z wychowawcami klas i zespołem kierowniczym zespołu szkół. Następnie pedagog szkolny Pani Joanna Buda przedstawiła uczniom system stypendialny oraz warunki uzyskiwania tych stypendiów jak i możliwość dofinansowania do biletów dla dojeżdżających do szkoły.

Jest to zupełnie nowy bonus krośnieńskich władz oświatowych zachęcający do korzystania z oferty edukacyjnej szkół krośnieńskich, a w tym i ZSP nr 3. O projekcie dla uczniów o nazwie Erazmus+, który w tym roku szkolnym jest skierowany do 75 uczniów, którzy będą mogli odbywać praktyki poza granicami kraju wspomniał Pan Grzegorz Kuźniarowicz zachęcając jednocześnie uczniów ‘Mechanika” do skorzystania z oferty, która pozwoli uczniom poznać nowe kraje, ich system kształcenia, przygotowania do zawodu i pracy. Następnie oficjalna uroczystość została zakończona, a uczniowie wszystkich klas przeszli do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami klas.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsp3@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb