i-Dziennik

Plan lekcji

Na skróty

Rok 2008/2009

Spotkanie profilaktyczne

 • Kategoria: Rok 2008/2009
21.01.2009 roku w bibliotece szkolnej zorganizowano spotkanie uczniów wchodzących 
w dorosłość z p. Moniką Kozub, sędzią Sądu Rejonowego w Krośnie(wydział karny).
Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego wspólnie z Urzędem Miasta Krosna programu profilaktycznego dla młodzieży „Dorastam bezpiecznie”.

Wyjście na spektakl teatralny - Tango Sławomira Mrożka

 • Kategoria: Rok 2008/2009
„Czy wiesz, ile trzeba było odwagi, żeby zatańczyć tango?”

-pyta Stomil Artura. Już sam tytuł utworu Sławomira Mrożka przywołujący ów ognisty argentyński taniec odwołuje się do wolności, która jest jednym z zagadnień poruszanych przez autora.
„Tango” Mrożka jest uniwersalne-tego nie da się ukryć, a uniwersalizm ten potwierdził się dziś-kiedy obserwowaliśmy spontaniczną reakcję młodzieży na występ krakowskiego teatru.

Bal karnawałowy dla dzieci

 • Kategoria: Rok 2008/2009

5 lutego o godzinie 11 w pięknie udekorowanej sali zebrały się wystrojone dzieci wraz z rodzicami. Zabawę karnawałową rozpoczęto polonezem, który najmłodsi tancerze wykonali razem z tatą lub mamą.

Wykład na temat Systemu Szkolnictwa Wojskowego

 • Kategoria: Rok 2008/2009
18 lutego o godzinie 11 30 na świetlicy szkolnej odbył się wykład st. chor. inż. Mariusza Kolanko –Inspektora Wojskowej Komisji Uzupełnień w Jaśle. Komenda ta zajmuje się naborem do Służby Wojskowej oraz do Szkolnictwa Wojskowego.

Konkurs wiedzy o Stanisławie Staszicu i jego epoce

 • Kategoria: Rok 2008/2009
29 stycznia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica w Krośnie odbył się szkolny etap konkursu Wiedzy o Stanisławie Staszicu i jego epoce, przeprowadzony w ramach 16 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Stanisławie Staszicu i jego epoce. Konkurs ogłoszony został przez Polską Akademię Nauk i Towarzystwo Naukowe Warszawskie.

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

 • Kategoria: Rok 2008/2009

Jadwiga Bigaś z Wysokiej Strzyżowskiej zwyciężyła w Konkursie Fotograficznym pt. "Wartość życia ludzkiego" zorganizowanym przez nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krosnie – „Mechanik”. Jej praca zatytułowana "Bezpieczne ramiona" została wybrana za najlepiej odpowiadającą tematowi konkursu.

Uroczyste pożegnanie klas maturalnych

 • Kategoria: Rok 2008/2009

24 kwietnia 2009r. o godzinie 1300 na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia, na której uczniowie klas młodszych oraz nauczyciele żegnali odchodzących w dorosłe życie uczniów klas IV. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru oraz wysłuchanie hymnu narodowego.

Uczniowie z „Mechanika” najlepsi w Powiecie Krośnieńskim

 • Kategoria: Rok 2008/2009

W dniu 22 kwietnia 2009r. na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Drużyna z „Mechanika” w składzie: Jacek Gonet, Tomasz Dubis i Mariusz Kłapkowski z klasy IV b Technikum , wygrywając wszystkie konkurencje zdobyła pierwsze miejsce. W maju br. drużyna ZSP Nr 3 będzie reprezentować Miasto Krosno i Powiat Krośnieński w finale wojewódzkim.

Krwiodawcy testują Skodę

 • Kategoria: Rok 2008/2009

Tradycją naszego Klubu stały się wyjazdy w Bieszczady krwiodawców opuszczających mury naszej szkoły, którzy oddali największą ilość krwi.

Mechanik kibicuje Wiśle Kraków

 • Kategoria: Rok 2008/2009

W dniu 24 kwietnia bieżącego roku grupa 21 uczniów naszej szkoły gościła w Krakowie. Głównym punktem wyjazdu do grodu Kraka był udział w meczu Orange Ekstraklasy pomiędzy Wisłą Kraków a Górnikiem Zabrze (3:1).

Dzień Sportu

 • Kategoria: Rok 2008/2009

W ramach promocji zdrowego stylu życia wśród uczniów naszej szkoły 15 maja  bieżącego roku zorganizowano na obiektach Mechanika Dzień Sportu.

Krośnieński „Mechanik” na podium w Wojewódzkim Finale Turnieju Motoryzacyjnego

 • Kategoria: Rok 2008/2009

W dniu 16 maja 2009 r. odbył się Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego na terenie WORD Tarnobrzeg. Drużyna z „Mechanika” po zaciętej walce zajęła III miejsce (a były reprezentowane 23 powiaty województwa podkarpackiego). W kwalifikacji indywidualnej Tomasz Dubis zajął I miejsce a Mariusz Kłapkowski IV m.

Próbna matura z matematyki

 • Kategoria: Rok 2008/2009

Dnia  2 czerwca bieżącego roku o godz. 9.00 uczniowie naszej szkoły przystąpili do matury próbnej z matematyki. Dzień ten był niezwykle ważny, gdyż po raz pierwszy od wielu lat egzamin z matematyki będzie obowiązkowy dla wszystkich, którzy chcą się legitymować świadectwem poświadczającym zdanie egzaminu maturalnego.

Uroczyste zakończenie klas III ZSZ

 • Kategoria: Rok 2008/2009

Drodzy absolwenci!
Nadszedł czas, kiedy możecie spokojnie złapać oddech przed dalszą drogą życiową…
W dniu 10 czerwca bieżącego roku „Mechanik” pożegnał  kolejny rocznik absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Uroczystość  odbyła się o godz. 13.00 w świetlicy szkolnej w atmosferze wspomnień i wzruszenia.

Egzamin zawodowy 2009 - etap pisemny

 • Kategoria: Rok 2008/2009

Dnia 15 czerwca bieżącego roku odbył się Egzamin Potwierdzający Kwalifikacje Zawodowe w etapie pisemnym dla wszystkich klas. Etap pisemny składał się z dwóch części: w części pierwszej uczniowie rozwiązywali zadania sprawdzające wiadomości i umiejętności właściwe dla kwalifikacji w danym zawodzie, a w części drugiej-zadania związane z zatrudnieniem i działalnością gospodarczą. Etap pisemny egzaminu trwał 120 minut.

Wykład "Chamstwo i agresja w języku polskim"

 • Kategoria: Rok 2008/2009
13 stycznia młodzież klasy III bT i III dT pod opieką pani Justyny Jurczak i Doroty Buczek wzięła udział w wykładzie na temat „Chamstwo i agresja w języku polskim”, wygłoszonym przez dr. hab. Kazimierza Sikorę w krośnieńskiej PWSZ.

STUDNIÓWKA 2009

 • Kategoria: Rok 2008/2009
„Dlatego studniówka to czas uniesień,
którego do końca życia nie zapomnisz
Kiedy nadejdzie twojego życia jesień
nieraz o studniówce wspomnisz….”10 stycznia 2009 roku o godzinie 18 na krośnieńskiej hali MOSiR odbył się tradycyjny Bal Studniówkowy, w którym miało zaszczyt uczestniczyć 6 klas maturalnych: IV a, IVb, IVc, IVd, IVe oraz III TU.

Spotkanie z przedstawicielami firmy Castrol

 • Kategoria: Rok 2008/2009

W czwartek 12 marca w Mechaniku  odbyło się spotkanie młodzieży naszej szkoły z przedstawicielami firmy Castrol działającej na rynku od 1899 roku. Spotkanie miało charakter szkolenia, w trakcie którego uczniowie mieli okazję dokształcić się z zakresu produktów smarnych, które poddawane są ekstremalnym testom w sporcie motorowym i podczas bicia rekordów prędkości.

Stanisław Staszic autorytetem dla młodych ludzi

 • Kategoria: Rok 2008/2009

W poniedziałek 02.03.2009 w Naszym „Mechaniku” obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły – Stanisława Staszica. Z tej okazji uczniowie pod kierunkiem pani Doroty Buczek i Izabeli Krupy zaprezentowali życie i twórczość oświeceniowego reformatora, zwrócili uwagę na wszechstronność tego człowieka oraz jego zasługi dla kraju.

Pożegnaliśmy Kazimierza Drożdżala - nauczyciela, przyjaciela młodych i dorosłych

 • Kategoria: Rok 2008/2009

11 kwietnia br. odszedł od nas po 2-miesięcznej chorobie Kazimierz Drożdżal. Wspaniały człowiek, nauczyciel.  Zawsze uśmiechnięty i życzliwy dla uczniów i kolegów nauczycieli, który pozstawił po sobie wspaniały ślad życzliwości, ciepła i miłości do drugiego człowieka. Umiał łączyć wymagania nauczyciela i ludzką wrażliwość... Będzie nam tego brak. Po utracie Pana Kierownika i Pana Profesora - wspominamy z żalem wspólny czas.., wspominamy jak wiele miał szacunku dla drugiego człowieka... dla ucznia, studenta i kolegi nauczyciela.

"Moja Bezpieczna Firma w Unii Europejskiej" – Finał Powiatowy w "Mechaniku"

 • Kategoria: Rok 2008/2009

23 kwietnia 2009r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie odbył się Powiatowy Finał Konkursu "Moja bezpieczna firma w Unii Europejskiej". Do konkursu zaproszono wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z Krosna i Powiatu Krośnieńskiego. Zgłosiło się 5 drużyn w trzyosobowych składach z następujących szkół: Zespół Szkół w Iwoniczu, Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Br. Markiewicza w Miejscu Piastowym, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie.

OGÓLNOPOLSKI KONKURSU MOTORYZAYJNY rozstrzygnięty – Krośnieński "Mechanik" znów najlepszy w Polsce

 • Kategoria: Rok 2008/2009

25 kwietnia 2009r. w sobotnie przedpołudnie, w warszawskim salonie Volkswagena Auto Viva, 6 ekip młodych adeptów mechaniki pojazdowej reprezentujących najlepsze szkoły samochodowe w Polsce - w finale ogólnopolskim walczyło o zaszczytny tytuł Najlepszej Szkoły Samochodowej w Polsce. Zwycięska okazała się drużyna nr 1 z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie   w składzie Grzegorz Turowski, Jacek Gonet, Kamil Kornasiewicz i tym samym to ci uczniowie wywalczyli indeksy Wydziału Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej.

Pokaz modeli lotniczych

 • Kategoria: Rok 2008/2009

Z inicjatywy ZSP Nr 3 dnia 13 marca br. w świetlicy szkolnej w godz.10-13 odbył się pokaz modeli samolotów pod patronatem  Krośnieńskiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych. Zarząd stowarzyszenia reprezentował Pan Adam Kopacz – prezes zarządu, a gospodarzy: Bogdan Adamskidyrektor ZSP Nr 3. Inicjatywa ta zrodziła się dlatego,  że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3  w Krośnie wprowadził od nowego roku szkolnego dwa kierunki kształcenia związane z lotnictwem;

Matury pisemne 2009

 • Kategoria: Rok 2008/2009

W dniach od 4 do 15 maja bieżącego roku odbyły się matury pisemne z przedmiotu obowiązkowego- Języka polskiego oraz z dwóch przedmiotów wybranych (języka obcego oraz z innego przedmiotu). Wszystkie egzaminy rozpoczynały się o godzinie 9. 00 i trwały 170 minut na poziomie podstawowym.

Próbne egzaminy zawodowe

 • Kategoria: Rok 2008/2009

W dniach 24,25,26 luty w pracowniach Centrum Kształcenia Praktycznego odbyły się próbne egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe dla uczniów III klas Zasadniczej Szkoły zawodowej w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik precyzyjny.

STRONY SZKOLNE
                                       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsp3@mkrosno.pl