Plan lekcji

Na skróty

Spotkanie z podróżnikiem -"W poszukiwaniu Arki Noego…"

20.03.2009r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z najciekawszym podróżnikiem krośnieńskim - p. Tomaszem Świątkiem. Uczniowie, którzy brali udział  w spotkaniu, mieli okazję posłuchać relacji z ostatniej wyprawy naszego krajana - podróży do Turcji. Pan Tomasz Świątek zwiedza świat na rowerze, który jest jedynym a zarazem najważniejszym środkiem lokomocji. Nasz gość zaprezentował  film z ostatniej wyprawy, będący zapisem niemal każdego dnia, począwszy od wyjazdu z Krosna aż do powrotu.Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem śledzili zmagania samotnego rowerzysty ze wszystkimi przeciwnościami, z którymi musiał się zmierzyć, jadąc w 40 stopniowym upale, podczas deszczu, nocując pod namiotem, a czasem spotykając mało życzliwych ludzi. To na szczęście zdarzało się rzadko, bo pan Tomasz ma mnóstwo przyjaciół, których spotkał właśnie w podróży; dzięki nim poznaje inną kulturę, język i zwyczaje.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb