Półfinał Olimpiady Techniki Samochodowej

image_190W dniu 26 marca br. trzech uczniów naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim półfinale Olimpiady Techniki Samochodowej. Jak co roku, tak i tym razem, uczniowie musieli odpowiedzieć na 40 pytań testowych obejmujących swoją tematyką budowę pojazdów samochodowych a także podstawy wiedzy ogólnotechnicznej. Pytania są na ogół dosyć trudne, nawet najlepsi zawodnicy nie osiągają więcej niż 70% trafnych odpowiedzi. Ale i konkurencja jest bardzo duża - w tym roku do rywalizacji w półfinale przystąpiło ok. 500 uczniów ze szkół samochodowych i mechanicznych z całej Polski. Przy okazji uczniowie mają też szansę na zwiedzenie pracowni i laboratoriów Politechniki Warszawskiej, która tradycyjnie gości uczestników półfinału tego konkursu, realizowanego od wielu lat przez wydawnictwo WKiŁ i specjalistyczny periodyk Automotoserwis pod patronatem Ministerstwa Edukacji.