Wspomnienie Święta Konstytucji 3 Maja w "Mechaniku"

image_19628 kwietnia 2011r. w ZSP nr 3 odbyła się uroczystość wspomnienia uchwalenia konstytucji 3 Maja 1791r. Uroczystość ta poprzedzona ceremoniałem szkolnym tzn. uczestniczeniem w niej sztandaru ZSP nr 3, została przygotowana przez uczniów klasy IIIa Technikum. Opiekę nad tą uroczystością mieli nauczyciele; mgr Justyna Jurczak, mgr Angelika Doniek i mgr  Katarzyna Klein-Łokaj   . Uroczystość została rozpoczęta przez Bogdana Adamskiego - dyrektora ZSP nr 3, który zwrócił uwagę na ważność tego święta dla Polaków i państwa przeżywającego swój kryzys końcem XVIII w. Następnie uczniowie zaprezentowali część artystyczną, w której nawiązali do dni majowych 1791r. Wierszem i muzyką przypomnieli te chwili, które poprzedziły uchwalenie konstytucji oraz przypomnieli walkę w obronie konstytucji 3 Maja.