Plan lekcji

Na skróty

XII Rajd Mechanika – Przełęcz Łupkowska

image_213Na tegoroczny Jesienny Rajd Mechanika wybraliśmy okolice Przełęczy Łupkowskiej (640 m npm), ponieważ jest to ważny punkt w paśmie całych Karpat. W tym miejscu przebiega granica miedzy Beskidem Niskim, a Bieszczadami. 
Wyruszyliśmy busem z parkingu szkolnego o godzinie 7.00 i udaliśmy się w stronę Nowego Łupkowa. Po drodze zatrzymaliśmy się w Wisłoku Wielkim, by zobaczyć cmentarz z okresu I wojny światowej. Stoją tam trzy krzyże z wyrytym napisem: „Bóg – Honor – Ojczyzna”. Po przyjeździe do Łupkowa zatrzymaliśmy się przy resztkach pomnika, który jest opisywany przez J. Haska w książce „Przygody dobrego wojaka Szwejka”. Potem, ze stacji kolejowej w Łupkowie, udaliśmy się wzdłuż torów w stronę tunelu przebiegającego pod Przełęczą Łupkowską. Dostaliśmy zapewnienie od pracownika stacji, że w najbliższym czasie nie jest planowany przejazd pociągu przez to kolejowe przejście graniczne.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb