Plan lekcji

Na skróty

Święto Komisji Edukacji Narodowej w "Mechaniku"

image_21413 października 2011r. w krośnieńskim ‘Mechaniku” odbyła się uroczystość upamiętnienia utworzenia Komisji Edukacji Narodowej w 1773r. Uczniowie w części artystycznej przypomnieli moment utworzenia KEN, jak i jej znaczenie dla chwili przeprowadzenia reform po pierwszym rozbiorze w Rzeczpospolitej. Ówczesne reformy miały dać podstawę pod nowe i lepsze kształcenie dla Rzeczpospolitej. Dla naszego kraju i narodu tamten czas i próba rozwiązywania tamtych problemów są nadal ważne nie tylko ze względu na historyczną pamięć ale i dzień współczesny, gdzie wartość wielkiego narodu „wykształconymi się mierzy”. Dlatego w wolnej Polsce przypominanie tamtych dni i idei jest ważne nie tylko ze względów historycznych ale także dla pokazania wartości jak ważna jest wiedza dla obrony wolności i niepodległości oraz indywidualnej przyszłości każdego młodego człowieka. W części artystycznej wzięli udział uczniowie wszystkich klas oraz nauczyciele.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb