Plan lekcji

Na skróty

3 Maja – święto państwowe obchodzone w Mechaniku

image_2582 maja br. w auli szkolnej uczniowie „Mechanika” zaprezentowali część artystyczną wspominającą święto państwowe – uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Uroczystość ta została rozpoczęta wprowadzeniem sztandaru zespołu szkół i odegraniem hymnu państwowego. Następnie dyrektor Bogdan Adamski przywitał wszystkich zebranych i oddał głos uczniom, którzy przygotowali część artystyczną nawiązującą do okoliczności uchwalenia konstytucji 3 maja 1791r., do tradycji walk niepodległościowych w okresie zaborów, aż do czasów współczesnych gdzie piosenką „Mury” przywołano chwile walki o odzyskanie suwerenności przed 1989r.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb