Plan lekcji

Na skróty

Wiosenny rajd "Mechanika" 2012

image_260W tym roku zaplanowaliśmy wiosenny rajd „Mechanika” na malowniczo położonych terenach Pogórza Ciężkowickiego, w dorzeczu Białej i Wisłoki. Naszym celem było zwiedzenie rezerwatu „Skamieniałe Miasto” oraz przejście szlakiem walk legionistów polskich w czasie I wojny światowej. 
Nasz rajd rozpoczął się wcześnie rano. Po półtoragodzinnej podróży dotarliśmy w okolice miejscowości Zagórzany, gdzie zobaczyliśmy ciekawą budowlę – grobowiec Skrzyńskich w kształcie piramidy. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i udaliśmy się na cmentarz wojenny nr 118 w Staszkówce. Jest to jedyny w swoim rodzaju cmentarz, zbudowany przez A. Mullera. Jego cechą charakterystyczną są osobliwe, cztery piętnastometrowe pylony zakończone dwumetrowymi mieczami. Na cmentarzu tym pochowani są żołnierze, którzy zginęli w czasie operacji gorlickiej.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb