Plan lekcji

Na skróty

VII Rowerowy Rajd „Mechanika”

image_265W dniu 28 maja 2012 roku odbył się kolejny, siódmy już Rowerowy Rajd „Mechanika”. Trasa tegorocznego rajdu przebiegała szlakami Beskidu Niskiego, gdzie młodzież z krośnieńskich szkół mogła podziwiać piękną przyrodę oraz zabytki. Największym wyzwaniem okazał się wjazd na Wzgórze Franków ( 534 m.n.p.m), gdzie znajduje się pomnik upamiętniający Bitwę o Przełęcz Dukielską we wrześniu 1944 roku. Uczestnicy rajdu mieli również okazję zobaczyć chyżę Łemkowską we wsi Olchowiec. Jest to jedno z nielicznych, w dalszym ciągu zamieszkanych miejsc, gdzie została zgromadzona bogata ekspozycja pamiątek związanych z kulturą Łemków. Zabytkowa chyża położona jest w pobliżu szlaku żółtego Tylawa – Olchowiec – Baranie, oraz na trasie Międzynarodowego Szlaku Rowerowego „Beskidzkie Muzea”.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb