Plan lekcji

Na skróty

Święto KEN i otrzęsiny pierwszoklasistów w „Mechaniku”

12 października 2012r. krośnieński „Mechanik” obchodził święto Komisji Edukacji Narodowej. Uroczysta akademia rozpoczęła się od wniesienia sztandaru szkoły oraz przemówienia dyrektora szkoły pana Bogdana Adamskiego. Święto obchodzone co roku  14 października upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zalegalizowana przez Sejm w dniu 14 października 1773 roku. Dzień ten potocznie zwany Dniem Nauczyciela jest również okazją do podziękowania wszystkim nauczycielom za trud w kształceniu i wychowaniu. Dlatego też przewodniczący szkoły Przemysław Lech złożył uroczyste podziękowania i kwiaty na ręce pana dyrektora. 

W tym celu również został przygotowany montaż słowno-muzyczny wykonany przez uczniów klasy I b technikum, który przedstawił krótką historię KEN ze wspomnieniami znanych pisarzy i nauczycieli. Program kończyły słynne słowa Jana Pawła II do wychowawców: „Każdy wychowawca i katecheta otrzymuje dar, zarazem zadanie towarzyszenia młodemu człowiekowi przez kilka lat jego życia w odkrywaniu świata i siebie”.

Następnie Samorząd  Uczniowski zgodnie z tradycją szkoły zorganizował uczniom klas pierwszych „Otrzęsiny”, mające na celu integrację i włączenie do społeczności uczniowskiej. Jest to wiekowy zwyczaj znany już w czasach „krakowskich żaków” o symbolicznym i rytualnym charakterze.  Uroczystość rozpoczęła się od ślubowania uczniów w obecności dyrektora szkoły, nauczycieli oraz uczniów klas starszych. W swoim przemówieniu dyrektor Bogdan Adamski przypomniał znaczenie słów przysięgi, zachęcał  również do korzystania z doświadczenia oraz wsparcia wychowawców i starszych uczniów. Po przemówieniu przyszedł czas na ślubowanie. Uczniowie klas pierwszych złożyli przysięgę na sztandar szkoły. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Przemysław Lech złożył życzenia „pierwszakom” i powitał ich jako pełnoprawnych uczniów szkoły.

Druga część uroczystości miała już zabawowy charakter i polegała na konkursach sprawnościowych oraz na  sprawdzeniu poziomu wiedzy reprezentantów klas na temat „Mechanika” oraz  elementarnej wiedzy o kierunkach kształcenia, które wybrali. Imprezę uświetnił  występ szkolnego zespołu muzycznego w składzie: Rafał Bacior- gitara, Konrad Kielar-bas, Paweł Wietecha-klawisze, Michał Krauz-gitara, Piotr Rysz- perkusja oraz Joanna Opaluch- wokal. W wyniku  rozgrywek komisja oceniająca konkurencje przyznała pierwszeństwo klasie I c technikum za niezwykłe poczucie humoru, błyskotliwość oraz talent artystyczny.

W godzinach popołudniowych w Auli CKP odbyło się uroczyste spotkanie wszystkich pracowników ZSP nr 3 oraz emerytowanych pracowników, którzy byli świadkami wręczenia nagród Dyrektora nauczycielom, którzy wykazali szczególną aktywność i zaangażowanie na rzecz szkoły i CKP. Była też okazja do zwiedzania laboratoriów RCEZiNT.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsp3@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb