Plan lekcji

Na skróty

Festiwal Nauki i Techniki w „Mechaniku”

Przez dwa dni tj. 16 i 17 listopada 2012r. gościliśmy uczestników Festiwalu Nauki i Techniki. Miło nam, że do naszego zespołu szkół przyjechali uczniowie szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Obok szkół, pojawili się indywidualni odwiedzający, rodziny, zwłaszcza w drugim dniu Festiwalu. Mogliśmy zaprezentować Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii, a w nim maszyny, urządzenia ze świata robotyki, automatyki, mechatroniki, lotnictwa i motoryzacji. Uczniowie sami się przekonywali, że naukę można poznawać przez dotyk i doświadczenia.. Zaprezentowaliśmy także samochody i motocykle z Muzeum Motoryzacji.

Dużą popularnością cieszyły się laboratoria lotnicze, gdzie można było usiąść za sterami symulatora lotu i ultralekkiego samolotu silnikowego Samba. Uczniowie gimnazjum mogli szczególnie zainteresować się ciekawymi zawodami, które w interesujący sposób zaprezentowały szkoły zawodowe ponadgimnazjalne z terenu miasta Krosna. Były też obecne ekspozycje firm nowoczesnych technologii regionu podkarpackiego oraz prezentacje Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Rzeszowskiego i PWSZ w Krośnie. Dużą atrakcją cieszyły się eksperymenty Centrum Naukowego Kopernik jak i cała ekspozycja ciekawych doświadczeń. Mając nadzieję, że Festiwal spełnił swoje oczekiwania już teraz zapraszamy na Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki za rok do naszego zespołu szkół.
Poniżej prezentujemy obrazy z Festiwalu.

   

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb