Dzień Kobiet w „Mechaniku”

image 286W środowisku krośnieńskim ZSP nr 3 jest postrzegany jako szkoła męska. Co roku uczniowie jak i nauczyciele liczą na to, że dostępne zawody i kierunki kształcenia zainteresują dziewczęta szkół gimnazjalnych, które mogłyby swoje przyszłe plany zawodowe związać z kształceniem w zawodach mechanicznych. Jak do tej pory… przychodzą głównie chłopcy. Nic więc chyba dziwnego, że popularne kiedyś Święto Kobiet jest szczególnie obchodzone przez uczniów i nauczycieli „Mechanika”. W tym roku uczniowie wraz ze swoimi opiekunami przygotowali część artystyczną, gdzie pojawiły się wiersze, aforyzmy i anegdoty sławiące nie tylko urodę Kobiet. Atrakcją był także koncert muzyczny, gdzie obok uczniów „męskich” wystąpiła także wokalistka spoza szkoły. Koncert jak i cała część artystyczna spotkały się z niezwykle życzliwym przyjęciem uczniów i nauczycieli. Na zakończenie, uczniowie złożyli życzenia wszystkim Paniom pracującym w ZSP nr 3.

Po części artystycznej, dyrektor zaprosił wszystkich pracowników „Mechanika” na spotkanie w auli szkolnej, gdzie Panie otrzymały życzenia i kosz kwiatów, a deserem stały się „słodkości” wspomagające życzenia jak i całe święto ważne dla „Mechanika”.