Plan lekcji

Na skróty

„Mechanik” wicemistrzem województwa podkarpackiego

image 303W dniu 25 maja 2013 r na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie odbył się Podkarpacki Finał Wojewódzki Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.
Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji, Ministerstwo Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego – wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi.

Patronat Honorowy nad Turniejem objęli:
- Pani Małgorzata Chomicz-Śmigielska – Wojewoda Podkarpacki
- Pan Mirosław Karapyta – Marszałek Województwa Podkarpackiego
- Pan Piotr Przytocki – Prezydent Miasta Krosna
W Turnieju brały udział zwycięskie drużyny z eliminacji powiatowych i miejskich, tj. Krosno, Przemyśl, Rzeszów i Tarnobrzeg - zgłosiło się 15 drużyn.
Naszą szkołę reprezentowali:

1. Łukasz Kozik – kl.IV b T/G
2. Łukasz Budnik – kl. III b T/G
3. Michał Zarych - kl. III b T/G

Pierwszą konkurencją był test ze znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego. Test składał się z 20 pytań wielokrotnego wyboru. 
Następnie uczestnicy rozwiązywali test jednokrotnego wyboru z historii polskiej motoryzacji. Test składał się z 15 pytań i trwał 20 min. W obu tych konkurencjach uczestniczyła cała drużyna.
Po zakończeniu testów teoretycznych odbyło się oficjalne rozpoczęcie Turnieju i przemarsz wszystkich uczestników wraz z Opiekunami na teren prób sprawnościowych.
Nasza drużyna rozpoczęła ten etap rywalizacji od jazdy sprawnościowej samochodem z talerzem Stewarta. Wyznaczoną trasę należało przejechać w jak najkrótszym czasie, starając się uniknąć błędów technicznych i zgubienia piłeczki. Uczestniczył w tej konkurencji jeden reprezentant drużyny posiadający uprawnienia kat. B. Nasz zawodnik Łukasz Kozik uzyskał najlepszy czas Turnieju.
Kolejnym sprawdzianem była jazda sprawnościowa motorowerem. Polegał on na bezpiecznym i technicznym pokonaniu trasy wyznaczonej przez organizatora w jak najkrótszym czasie.
Po tej konkurencji drużyna udała się na sprawdzian z umiejętności przygotowania pojazdu (motoroweru, motocykla lub samochodu osobowego) do jazdy. Każdy zawodnik losował jedno zadanie i wykonywał je zgodnie z limitem czasu 5 minut i instrukcją konkurencji. Punktacja od 0 do 5 punktów za zadanie. Wynik drużyny to suma punktów uzyskanych przez wszystkich jej reprezentantów.
Ostatnim sprawdzianem była umiejętność udzielania pomocy przedmedycznej. Polegała ona na wykonaniu w określonym czasie 5 minut przez drużynę zadania praktycznego polegającego na udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym w wypadku z udziałem samochodu i rowerzysty. Konkurencję wykonywała cała drużyna.

 Po ostatecznym podsumowaniu wyników poszczególnych konkurencji, klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

I miejsce – Zespół Szkół w Iwoniczu
II miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie
III miejsce – Zespół Szkół Technicznych o Ogólnokształcących w Jarosławiu

W klasyfikacji indywidualnej najwyższe miejsce zajął Łukasz Budnik – 6, następny był Łukasz Kozik – 7 i Michał Zarych – 9.

Gratulujemy wspaniałego sukcesu naszym reprezentantom i mamy nadzieję, że za rok wreszcie doczekamy się awansu do szczebla ogólnopolskiego.

Opiekunami drużyny, przygotowującymi do Turnieju byli Marcin Błaż i Władysław Koś.

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb