Uczniowie „Mechanika” nagrodzeni przez Prezydenta Miasta Krosna

image 30717 czerwca 2013r. zostały wręczone143 nagrody i wyróżnienia za wyniki naukowe, artystyczne i sportowe dla uczniów krośnieńskich szkół, a 274 uczniów odebrało z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Krosna Bronisława Barana nagrody za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe w minionym roku szkolnym. Uroczysta Gala Primus Inter Pares, w której oprócz nagrodzonych na zaproszenie Prezydenta uczestniczyli opiekunowie i rodzice wyróżnionych uczniów oraz krośnieńscy radni w Sali Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza zgromadziła ponad czterysta osób.
Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Podkarpackiego Wicekuratora Oświaty Antoniego Wydro, który podziękował wyróżnionym oraz pogratulował znakomitych wyników i działań edukacyjnych podejmowanych przez samorząd krośnieński.

Na uroczystość zostali zaproszeni także uczniowie, nauczyciele i dyrektor z ZSP nr 3. Okazją do odebrania nagród stał się sukces uczniów „Mechanika” Kamila Mermera i Marka Solińskiego w finale Ogólnopolskiej XIV Olimpiady Techniki Samochodowej. Nagrodę odebrali również nauczyciele, opiekunowie tych uczniów: Piotr Boś i Krzysztof Karkut. Za osiągnięcia szkoły w olimpiadach regionalnych i ogólnopolskich nagrodę odebrał dyrektor Bogdan Adamski.