Plan lekcji

Na skróty

Dzień Edukacji Narodowej

image 31311 października 2013r. w ZSP nr 3 obchodzono Święto Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji w auli CKP odbyła się uroczystość podczas której uczniowie przedstawili część artystyczną dotyczącą święta KEN oraz informacje związane z okolicznościami powołania KEN i przedstawienie jej znaczenia dla rozwoju polskiej edukacji na przestrzeni dziejów. Był czas również na aforyzmy i anegdoty o zawodzie nauczycielskim...

W dalszej części uroczystości zespół wokalno-artystyczny przedstawił kilka piosenek nie tylko nawiązujących do święta edukacyjnego. Występ przypadł zapewne uczniom i nauczycielom do gustu bo brawa uczestników koncertu kończyły każdą piosenkę.
Po części nawiązującej do święta KEN, odbyła się druga część uroczystości związana ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych Technikum i ZSZ. W obecności sztandaru szkoły, delegacje „pierwszaków” uroczyście powtarzały słowa ślubowania, które wcześniej odczytywał przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego. Nie mogło oczywiście zabraknąć konkurencji „sprawnościowych”, podczas których uczniowie klas pierwszych zaprezentowali swoje umiejętności zawodowe, sprawnościowe, „gastronomiczne” i z zakresu wiedzy o „Mechaniku”. Wszystkie te zmagania śledziła komisja, którą tworzyli uczniowie klas starszych szkoły i przedstawiciel grona nauczycielskiego. Najwięcej punktów uzyskała klasa Iab Technikum, która oprócz braw (jako nagrody) mogła sobie wybrać dzień tygodnia wolny od uzyskiwania ocen przedmiotowych. Spotkanie to zakończyło się skierowaniem życzeń z okazji Święta Edukacji do wszystkich uczniów od dyrektora Bogdana Adamskiego.
Po tej części związanej ze Świętem KEN i „otrzęsinami”, dyrektor Bogdan Adamski zaprosił wszystkich nauczycieli i pracowników administracji oraz obsługi do auli szkolnej na spotkanie, podczas którego pracownicy ‘Mechanika” mogli poznawać słodkie smaki „stołu skandynawskiego”… Podczas tego spotkania dyrektor złożył życzenia wszystkim pracownikom ZSP nr 3, a także gratulacje dla nagrodzonych nauczycieli przez Prezydenta RP, Ministra Edukacji Narodowej, Prezydenta Miasta Krosna i Dyrektora ZSP nr 3.
Poniżej prezentujemy zdjęcia z uroczystości Święta Edukacji w ZSP nr 3.

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb