Plan lekcji

Na skróty

VIII Jesienny Rajd Mechanika

Na szlaku granicznym w Beskidzie Niskim

W tym roku na Rajd Mechanika wybraliśmy się w Beskid Niski. Była to kontynuacja przejścia całego szlaku granicznego od Bieszczad aż po Tatry. Naszą trasę rozpoczęliśmy od przejścia granicznego w Koniecznej, znajdującego się na Przełęczy Dunaja. Tam weszliśmy na szlak słowacki, którym doszliśmy do niebieskiego szlaku granicznego. Potem pięknymi łąkami, a dalej lasem wspięliśmy się na najwyższy szczyt naszego rajdu – Milusia Koczerha wznoszący się na 689 m npm. Następnie zeszliśmy do Przełęczy Pod Zajęczym Wierchem, gdzie dochodzi droga z Radocyny – nieistniejącej wsi, z której rdzennych mieszkańców wysiedlono w czasie „Akcji Wisła”.

Tam wybraliśmy odpowiednie miejsce na ognisko i pieczenie kiełbasy. Posileni i z nowymi siłam ruszyliśmy w kierunku przełęczy Beskid nad Ożenią, gdzie czekał na nas kierowca. Po drodze – tradycyjnie w tym regionie - odwiedziliśmy kilka cmentarzy z I wojny światowej - w Ożennej, Grabiu, Krempnej, Magurze Małastowskiej, w Zdyni i Gładyszowie. Są to miejsca szczególne, bo na jednym cmentarzu leżą pochowani żołnierze, którzy walczyli przeciwko sobie. Cmentarze te są ewenementem na skalę światową i przyjeżdżają je oglądać turyści z całego świata. 
Pogoda nam dopisała, co widać na zdjęciach. Rajd zakończyliśmy obiadem w Chyrowej.


Rajd zorganizował działający przy naszej szkole Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy. Organizację rajdu dofinansowała Gmina Krosno.

Opiekunami byli Mariusz Węgrzyn i Grzegorz Podkul. 
Za rok zapraszamy wszystkich chętnych do poznawania mało uczęszczanych regionów naszych gór.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsp3@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb