Plan lekcji

Na skróty

Integracyjny Rajd Mechanika

Miedzyszkolny Uczniowski Klub Spotrowy „Mechanik” działający przy ZSP nr3 w Krośnie zorganizował dla uczniów krośnieńskich szkół średnich pierwszy Integracyjny Rajd Mechanika z okazji 120-lecia ZSP nr 3 w Krośnie.
Mimo obaw o dobrą pogodę udaliśmy się w Bieszczady. Grupa nasza wyruszyła z Przełęczy Wyżniańskiej w kierunku schroniska pod Małą Rawką. Potem przez Małą Rawkę dotarliśmy na najwyższy szczyt naszej wyprawy – Wielką Rawkę - wznoszący się na wysokość 1304 m npm. Tam podziwialiśmy bieszczadzkie panoramy, bo chmury wiszące nad szczytami akurat ustąpiły. Widoczność sięgała kilkudziesięciu kilometrów i widać było wszystkie najważniejsze szczyty naszych Bieszczadów.

Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć udaliśmy się granicą polsko-ukraińską na Krzemieniec – szczyt, na którym spotykają się trzy granice: Polski, Ukrainy i Słowacji. Tam również zrobiliśmy sobie pamiątkowe fotografie, bo z całej grupy tylko trzy osoby były wcześniej na tym szczycie.
W drodze powrotnej do autokaru zatrzymaliśmy się jeszcze raz przy schronisku, by podziwiać jedną z trzech bieszczadzkich bacówek prowadzonych przez PTTK. Potem udaliśmy się na obiad do Woli Mchowej i wróciliśmy do Krosna.
W Rajdzie uczestniczyły cztery krośnieńskie szkoły: ZSP nr3 – „Mechanik”, ZSP nr5 – „Elektryk”, ZSP nr 4 „Naftówka” oraz II LO w Krośnie. 
Organizację rajdu dofinansowała Gmina Krosno. Rajd prowadzili: Piotr Gonet, Mariusz Węgrzyn, Grzegorz Podkul, Tatiana Gonet, Marek Fornal i Jacek Bolanowski.

Za rok zapraszamy na kolejny Integracyjny Rajd Mechanika.

 

 

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb