Plan lekcji

Na skróty

Obchody Święta Niepodległości

12 listopada 2013r. w auli zespołu szkół odbyła się uroczystość upamiętnienia Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru ZSP nr 3 i uroczystym odśpiewaniem hymnu narodowego przez uczniów i nauczycieli. Następnie dyrektor Bogdan Adamski przekazał głos uczniom, którzy przygotowali część artystyczną. Wprowadzenia do niej dokonał także krótki ale jakże wymowny film opowiadający o budowaniu Polski i niepodległości na przestrzeni pokoleń. Następnie uczniowie zaprezentowali fragmenty rysu historycznego wspominającego dni listopadowe 1918r. towarzyszące budowaniu Rzeczypospolitej Polskiej.

Wiele fragmentów tej prezentacji ubogacały piękne strofy wierszy odwołujących się do tamtych pamiętnych chwil zrywu narodowego.Jednym z najmilszych akcentów uroczystości był koncert pieśni legionowych sławiących Strzelców i Legionistów z czasów kampanii karpackiej podczas pierwszej wojny światowej oraz z walk o niepodległość II RP. 
Uroczystość została zakończona odprowadzeniem sztandaru zespołu szkół oraz podziękowaniami, które skierował dyrektor Bogdan Adamski do uczniów oraz nauczycieli przygotowujących tą uroczystość.
Szkoła brała także udział w uroczystościach miejskich z okazji Narodowego Święta Niepodległości, które odbyły się 11 listopada 2013r. w Bazylice Mniejszej oraz na rynku miasta przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w godzinach południowych.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsp3@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb