Obóz narciarski 2014

Za nami ferie zimowe oraz kolejny już, IX szkoleniowy obóz narciarski organizowany przez MUKS "Mechanik" działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie. Zima w tym roku nie okazała się zbyt łaskawa dla miłośników białego szaleństwa. Pomimo dużego zainteresowania udało nam się zorganizować szkolenie tylko w drugim tygodniu ferii. Miejscem tygodniowego szkolenia narciarskiego był stok w Chyrowej. W szkoleniu brały udział dzieci z krośnieńskich szkół oraz okolic Krosna. Na bardzo dobrze przygotowanym do jazdy stoku mogliśmy w pełni zrealizować zakładane cele szkoleniowe.

Uczestnicy obozu zostali podzielni na grupy szkoleniowe odpowiadające ich umiejętnościom narciarskim. W okresie trwania szkolenia młodzi adepci narciarstwa pod kontrolą instruktorów poznawali oraz doskonalili jazdę na nartach technika carvingową. Zajęciom towarzyszyły gry i zabawy na śniegu. Na zakończenie uczestnicy obozu otrzymali jako upominki praktyczne koszulki narciarskie.
Miła atmosfera, ciekawie przeprowadzane zajęcia sprawiły, że młodzi narciarze bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach. Rodzice wystawili organizatorowi wysoka ocenę za ciekawą formę aktywnego wypoczynku podczas ferii zimowych. Za rok znowu będzie zima i zapewnie spotkamy się na kolejnym obozie narciarskim.

Pomagali i uczyli na stoku : Mariola Matras – Kociuba, Artur Rygiel, Paweł Nycz, Tomasz Nowakowski, Przemysław Luśnia, Dariusz Jurczak. Nad całością czuwał Artur Kociuba.