Plan lekcji

Na skróty

Włoska lekcja samorządowa

4 kwietnia br. w Sali Obrad Urzędu Miasta Krosna uczniowie naszej szkoły przeprowadzili lekcję, której temat dotyczył Włoch. W prezentacji przedstawiliśmy różnorodność krajobrazową, architektoniczną i kulturową tego kraju. Trudno było w ciągu 45 min przedstawić wyczerpująco bogactwo Italii, jej specyficzny charakter . Dlatego skupiliśmy się na najbardziej wyrazistych elementach : znanych postaciach, motoryzacji, sporcie, modzie, muzyce i kuchni. Przybliżyliśmy też problemy włoskiego społeczeństwa tj. bezrobocie i stale rosnącą liczbę nielegalnych imigrantów pochodzących zwłaszcza z Afryki.

Po zakończeniu lekcji wyrazy uznania dla nas przekazał prezydent Bronisław Baran. Zrobił to także w imieniu obecnych na niej radnych Miasta Krosna, naczelnik wydziału edukacji p. Grażyny Gregorczyk i przedstawicieli wszystkich szkół ponadgimnazjalnych .
Nasze poczynania obserwował także dyrektor szkoły p. Bogdan Adamski ,który pogratulował nam udanego wystąpienia.
Uczniowie zaangażowani w przygotowanie i przeprowadzenie lekcji to: z klasy III d T :Daniel Kwaciszewski, Konrad Niepokój, Marcin Boruta, Marcin Guzik, z kl. I c T Krzysztof Inglot, z kl. II b T Patryk Radziński, z kl IV e T Adrian Wolski. Sondę uliczną przeprowadzili : z kl I e f T Klaudia Maziarz, Kamil Bałon, Dawid Lasek, Piotr Kielar.
Sprawcami włoskiego muzycznego klimatu byli : Rafał Bacior III b T, Marcin Krauz III a T, Kamil Litwin II c T, Paweł Wietecha IV c T, Maciej Zima II c T. Ich występ został doceniony zaproszeniem na uroczystość wręczania nagród Prezydenta Miasta Krosna dla najlepszych uczniów. Koncert odbędzie się w RCKP. Gratulujemy !

Opiekunem merytorycznym i organizacyjnym przebiegu lekcji była p. Justyna Jurczak

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsp3@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb