Plan lekcji

Na skróty

Krwiodawcy w Pieninach

Nadszedł kwiecień-miesiąc w którym uczniowie klas maturalnych kończą zajęcia lekcyjne. Jest to również okres w którym żegnamy także krwiodawców, którzy podczas edukacji w naszej szkole wstąpili w szeregi członków Koła Honorowych Dawców Krwi. Swoją postawą pełną ofiarności i bezinteresowności świadczą o swojej dojrzałości społecznej. Wiele osób dzięki nim odzyskało zdrowie a często życie, gdyż mimo wspaniałym wynalazkom w dziedzinie medycyny do dziś nie udało się stworzyć preparatu zastępującego krew. W naszym Kole HDK tradycją jest, że czterech krwiodawców, którzy oddali największą ilość krwi wyjeżdżają na wspaniałą trzydniową wycieczkę w Pieniny, którą sponsoruje Marta i Robert Miś.

To właśnie w tym hotelu krwiodawcy mogą odpocząć i zrelaksować się przed zbliżającym się egzaminem maturalnym. W tym roku wyjazd odbył się w dniach 07.04. – 09.04.2014 r.
Po przyjeździe na miejsce czekała na nas wspaniała obiadokolacja i oczywiście wejście do strefy SPA, w której do godziny 22 mogliśmy korzystać z basenu, sauny fińskiej i parowej, jak również zrelaksować się w grocie solnej.
Sobota została zaplanowana jako dzień intensywnego zdobywania szczytów Trzech Koron i Sokolicy. Po śniadaniu wyruszyliśmy w trasę i korzystając z bardzo dobrych warunków do turystyki pieszej – było sucho i ciepło a momentami ogrzewało nas ciepłe wiosenne słońce. W trakcie wspinaczki mijaliśmy licznych turystów, którzy podobnie jak my byli zauroczeni pięknem i majestatem tego miejsca. Z platformy widokowej umieszczonej na szczycie Trzech Koron mogliśmy podziwiać wspaniały przełom Dunajca i obserwować szczyty Tatr pokryte jeszcze śniegiem. Wspinaczka na Sokolicę okazała się nieco trudniejsza, gdyż trasa wiodła przez dość strome skałki ale na szczęście było sucho i udało się szczęśliwie osiągnąć i ten szczyt. Niestety w drodze powrotnej liczyliśmy na przeprawę przez Dunajec ale okazało się, że funkcjonuje dopiero od 15 kwietnia. Nie pozostało nic innego jak udać się w kierunku Krościenka aby znaleźć się na drugim brzegu Dunajca. Zmęczenie już dawało o sobie znać a Krościenko jeszcze przed nami więc nie pozostało nic innego jak szukać prywatnej łódki i jego właściciela. Mieliśmy szczęście i za niewielką opłatą znaleźliśmy się na drugim brzegu. Powrót przez Szczawnicę i wspaniałą trasą pieszo-rowerową po Słowackiej stronie przez 17 km był ostatnim etapem naszego rajdu. Nasze stopy uratowała odnowa biologiczna i pobyt w jacuzzi.
Niedziela rozpoczęła się od wystawnego śniadania i pożegnania naszych miłych gospodarzy.
Pragnę w imieniu własnym i uczestników tej wycieczki serdecznie podziękować p.Marcie i Robertowi  Miś - właścicielom hotelu „Nad Przełomem”, za tak wspaniałe przyjęcie w tym luksusowym hotelu i dotychczasowe wspieranie działalności naszego Koła HDK przy ZSP nr 3 w Krośnie.

Wyróżnieni krwiodawcy-uczestnicy wycieczki:


1. Ziarnik Mateusz kl. IV d T/G
2. Lech Przemysław kl. IV d T/G
3. Skrobalak Witold kl. IV e T/G
4. Wolski Adrian kl. IV e T/G

Opiekun: Władysław Koś

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb