Plan lekcji

Na skróty

Podium w konkursie wiedzy o UE

29 maja 2014 w auli PWSZ odbyło się rozstrzygnięcie II edycji konkursu ,, Podkarpacie w Europie, Europa na Podkarpaciu ” zorganizowany przez Prezydenta Miasta Krosna. Zmagania miały 2 etapy. W pierwszym trzeba było napisać pracę na jeden z 4 tematów. Z naszej szkoły do tej części przystąpiło 4 uczniów. Komisja konkursowa z nadesłanych prac wybrała 10 najlepszych . Wśród nich znalazł się Lucjana Rec z II b T i Kamil Bałona z I fe T.Etap II to tzw. dyktando europejskie czyli test 40 pytań ( 20 otwartych i 20 zamkniętych). Czas odpowiedzi na każde z nich wynosił 20 sekund. Ekspertami byli zaproszeni goście : doradca Prezydenta RP prof. Roman Kuźniar oraz redaktor TVN Grzegorz Miecugow. Obydwaj zgodnie stwierdzili , że poziom pytań testu jest tak wysoki, że im samym znalezienie poprawnej odpowiedzi sprawiło trudność. O skali trudności świadczą wyniki. Zwycięzca ( uczeń I LO) uzyskał 30 pkt/40pkt. Miejsce II zajął uczeń także I LO, a miejsce III Lucjan Rec z II b T .

Tym samym pokonał on wszystkie pozostałe krośnieńskie szkoły ponadgimnazjalne. Gratulujemy !
Nagrody były wręczane w obecności zaproszonych ekspertów oraz Prezydenta Miasta Krosna Piotra Przytockiego, wiceprezydenta Bronisław Barana, rektora PWSZ w Krośnie prof.Grzegorza Przebindy, kanclerza PWSZ Franciszka Tereszkiewicza , dyrektorów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Krośnie i reprezentacji uczniów z tychże szkół.
Konkursowi towarzyszyła debata. Na pytania odpowiadali prof. Roman Kuźniar i red .Grzegorz Miecugow. A dotyczyły one np. przyszłości UE, zagrożeń politycznych i energetycznych państw Unii, konsekwencji wojny na Ukrainie dla Polski. Uczniowie naszej szkoły ( Jakub Białogłowicz III e T, Jakub Duplaga III b T, Miron Marchewka III d T)zadawali pytania związane z umową energetyczna rosyjskiego Gazpromu z China National Petroleum Corporation .

Przygotowanie merytoryczne uczniów do konkursu i debaty - p. Justyna Jurczak .

 zdj. krosno.pl

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb