Plan lekcji

Na skróty

IV Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki

W dniach 21 – 22 marca 2016r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 „Mechanik” im. Ks. Stanisława Staszica w Krośnie odbędzie się IV Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki. Festiwal jest adresowany do młodzieży szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych Miasta Krosna i Powiatu Krośnieńskiego, podczas którego zaplanowano szereg atrakcji dla odwiedzających – m.in. interaktywną wystawę i pokazy „Umysł przyłapany” przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Celem Festiwalu jest popularyzacja nauki i promocja technicznych kierunków kształcenia oraz nowoczesnych technologii. Poprzez organizację Festiwalu chcemy wśród uczniów promować ciekawość świata oraz rozwijać wyobraźnię i kreatywność. Chcemy pokazać, że nauka może być też dobrą zabawą i fascynującą przygodą. Ponadto Festiwal ma ukazywać świat nauki i techniki w sposób zrozumiały, a zarazem atrakcyjny i niekoniecznie w murach szkolnych.

Ponadto, pragniemy młodzieży pokazywać zawody współczesnych technologii, wskazywać kwalifikacje i kompetencje, które najlepiej przygotowują do życia dorosłego bez zmartwień o planowanie własnej kariery zawodowej. Pragniemy pokazywać świat wymagań ale też pokazywać instrumenty, które pozwolą młodemu pokoleniu ten świat kształtować. W zaplanowanym w tegorocznej edycji Festiwalu pokazie pn. „Umysł Przyłapany”, przygotowanym przez Centrum Nauki Kopernik, animatorzy opowiedzą o tym, jak iluzjoniści oraz fachowcy od reklamy wykorzystują wiedzę o funkcjonowaniu naszego umysłu, oraz niedoskonałościach naszych zmysłów. Pokażą również jak różnorodnie człowiek postrzega otaczający świat. Pokaz opiera się na prezentacji doświadczeń przy aktywnym zaangażowaniu publiczności. Dzięki odpowiednio dobranym eksperymentom przemawiającym do wyobraźni i uzupełnionym dużą dawką poczucia humoru, pokaz jest świetną zabawą, ale przede wszystkim fantastycznym sposobem przekazywania wiedzy.
IV Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki odbywa się pod patronatem honorowym Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Krosna.

Patronat medialny:

   tvp rzeszow  
     
     


Prezentujemy także ogólny program Festiwalu.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzania „Mechanika” podczas Festiwalu.

 

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb