Plan lekcji

Na skróty

Święto Komisji Edukacji Narodowej

13 października br. w auli ZSP3 odbyła się uroczystość wspomnienia święta Komisji Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczął dyrektor Bogdan Adamski wprowadzając sztandar szkoły i nawiązując do historycznego zdarzenia, które po dziś dzień dla nas Polaków jest powodem do świętowania. Następnie uczniowie zaprezentowali część artystyczną, która odwoływała się do historii wspominając okoliczności powołania KEN i przypominając jakie to miało kiedyś znaczenie dla naszej ojczyzny. Przy tym pojawiały się odniesienia do oryginalnych tekstów tamtej epoki jak i do lirycznych akcentów tego święta. Uroczystość zakończyła się życzeniami, które w imieniu Samorządu Uczniowskiego skierowali uczniowie do nauczycieli… Reprezentujący Radę Pedagogiczną dyrektor Bogdan Adamski otrzymał bukiet kwiatów za co podziękował wszystkim uczniom życząc im również wszystkiego najlepszego z okazji święta KEN, które jest także ich świętem. Następnie dyrektor zaprosił nauczycieli i pracowników administracji, obsługi na uroczyste posiedzenie Rady Pedagogicznej w godzinach popołudniowych.


Popołudniowe spotkanie nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz emerytowanych pracowników ZSP3 odbyło się w atmosferze już nieco luźniejszej…
W trakcie tego spotkania dyrektor Bogdan Adamski złożył gratulacje nagrodzonym nauczycielom, którzy otrzymali medale przyznane przez Kancelarię Prezydenta RP oraz medal od Ministra Edukacji Narodowej. Gratulacje zostały również przekazane nauczycielom, którzy otrzymali nagrody Prezydenta Miasta Krosna za szczególne zasługi dla szkoły i krośnieńskiej oświaty. Jak co roku, dyrektor przyznał własne nagrody nauczycielom którzy w sposób szczególny osiągali sukcesy edukacyjne w minionym roku szkolnym. Nagrody zostały również przekazane pracownikom administracji i obsługi. Na zakończenie dyrektor podziękował wszystkim pracownikom ZSP3 za wysiłek i za zaangażowanie w pracę i rozwój na rzecz ‘Mechanika”.
Poniżej prezentujemy zdjęcia z tej uroczystości.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb