Plan lekcji

Na skróty

Lotnik z ziemi dukielskiej w służbie RAF w II wojnie światowej

27 października br. o godz. 17.00 w auli PWSZ przy ul. Kazimierza Wielkiego odbędzie się konferencja, którą przygotowało Prywatne Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych. Głównym punktem konferencji będzie prelekcja Pana Lesława Wilka, który przedstawi postać Władysława Kordysia - lotnika i bohatera z Łęk Dukielskich. On to podczas II wojny światowej wraz z polskimi lotnikami służył w siłach powietrznych wojsk alianckich na Zachodzie.. Bohater naszych ziem zasłynął w wielu lotach bojowych od słynnej Bitwy o Anglię w 1940 r. aż do zakończenia wojny. Trzykrotnie odznaczony Krzyżem Walecznych lecz pamięć o nim nie jest zbyt powszechna i dlatego współcześnie warto przywołać sylwetkę człowieka, który umiłowanie Ojczyzny cenił sobie nade wszystko, jak też honor i powinność polskiego żołnierza w obliczu agresji niemieckiej. Mamy nadzieję, że Pan Lesław Wilk przywoła postać, która budzi podziw, szacunek i uznanie także wśród naszych uczniów i to nie tylko z klas lotniczych.

Konferencja ta będzie również okazją do zaprezentowania naszej oferty edukacyjnej i szkoleniowej w dziedzinie lotniczej, którą w imieniu szkoły, RCEZiNT i Ośrodka Szkolenia Lotniczego w ZSP nr 3 „Mechanik” zaprezentuje dyrektor Bogdan Adamski.
Zapraszamy uczniów, pracowników i przyjaciół „Mechanika” na tę konferencję.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb