Plan lekcji

Na skróty

III Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej rozstrzygnięty

W dniu 15 marca 2016 r w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Krośnie odbył się finał III Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej. Konkurs był skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych z terenu miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego. Do finału konkursu zakwalifikowało się 36 uczniów z 8 szkół gimnazjalnych wraz z opiekunami.

Konkurs składał się z trzech etapów:
I etap – test jednokrotnego wyboru składającego się z 30 pytań (max 30 punktów)
II etap – 10 zadań z wykorzystaniem tablicy multimedialnej (max 10 punktów)
III etap – test sprawnościowy na symulatorze jazdy samochodowej (max 20 punktów)
O wynikach rywalizacji decydowała suma punktów uzyskanych przez ucznia z trzech części.
W tegorocznej edycji konkursu dla uczniów zostały przygotowane dodatkowe atrakcje. W przerwach między etapami konkursu oraz w trakcie oczekiwania na wyniki rywalizacji gimnazjaliści mogli obejrzeć między innymi zasady działania przygotowanych przez uczniów szkoły mechanizmów mechatronicznych, mogli wykonać testy psychofizyczne czy też spróbować swoich sił na nowoczesnym symulatorze lotów.

Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez szkolną komisję konkursową w składzie: Monika Horodyska, Marcin Błaż, Grzegorz Wilusz, Lucjan Piczak, Piotr Warżołek, Krzysztof Karkut, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji zgodnym z regulaminem konkursu.Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody, które zostały wręczone przez dyrektora Bogdana Adamskiego. Pozostali uczestnicy otrzymali również dyplomy za udział w rywalizacji.

Laureaci III edycji Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej:
I miejsce: Jakub Gutkowski – Gimnazjum Nr 1 w Krośnie – rower
II miejsce: Patryk Inglot – Gimnazjum w Iskrzyni – aparat fotograficzny
III miejsce: Damian Prajsnar – Gimnazjum w Iskrzyni – tablet
Laureatom jeszcze raz gratulujemy, pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w rywalizacji i zapraszamy za rok na IV edycję konkursu.
Nagrody ufundowali:
- Podkarpacki Bank Spółdzielczy
- ZSP Nr 3 w Krośnie.

 

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb