Plan lekcji

Na skróty

NIEZŁOMNI NIEPOKORNI WYKLĘCI

W dniach 11.03 -15.03 2016 r. w bibliotece szkolnej była prezentowana wystawa upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych, obchodzonym 1 marca . Można było obejrzeć zdjęcia, legitymacje, przedruki dokumentów oraz publikacje dotyczące ich losów oraz miejsca w historii Polski. W zamian za ofiarną walkę w obronie wartości jaką była Niepodległość Ojczyzny wielu z Nich poległo z bronią w ręku, innych zamęczono w więzieniach ciągłymi przesłuchaniami i torturami, a jeszcze inni po okrutnych śledztwach przechodzili pokazowe procesy, które były kpiną z wymiaru sprawiedliwości, a których wyrok był oczywisty – natychmiastowo wykonywano kary śmierci. Jedynie nielicznym udało się przetrwać stalinowski reżim, aby żyć dalej przez długie dekady Polski Ludowej z piętnem „reakcyjnego bandyty”.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem i swoista lekcją historii, przygotowały ją p. Agnieszka Czekaj i Joanna Buda. W lekcji otwierającej wystawę w czytelni bibliotecznej uczestniczył dyrektor p. Bogdan Adamski.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb