Plan lekcji

Na skróty

Krośnieńskie Targi Edukacyjne

4 kwietnia 2016 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Krośnie odbyły się XI Targi Edukacyjne adresowane do uczniów szkół gimnazjalnych miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego. W Targach tych wzięła udział także nasza szkoła, która zaprezentowała własną ofertę edukacyjną do Technikum i ZSZ na nowy rok szkolny 2016/2017. Targi zostały rozpoczęte przez Zastępcę Prezydenta Miasta Krosna Pana Bronisława Barana, który przywitał przedstawicieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczestniczących w Targach, przedstawicieli samorządu miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego oraz Podkarpackiego Kuratorium Oświaty. Następnie uroczystego otwarcia Targów dokonał Pan Piotr Przytocki – Prezydent Miasta Krosna. Po uroczystościach otwarcia zgromadzeni uczniowie szkół gimnazjalnych mogli obejrzeć oferty szkół ponadgimnazjalnych i zapoznać się z tym co proponują szkoły średnie Krosna i powiatu w nowym roku szkolnym 2016/17. Także została zaprezentowana oferta „Mechanika”, który w tym roku szczególnie akcentuje nowe kierunki i zawody:

◄ technik lotniskowych służb operacyjnych w 4-letnim Technikum
◄ mechanik motocyklowy w 3-letniej ZSZ.
Szczegółowe informacje dotyczące naboru na nowy rok szkolny w ZSP3 są dostępne na stronie internetowej szkoły.
http://www.zsp3.krosno.pl/index.php/oferta-edukacyjna2.html
Kierunki kształcenia i zawody na nowy rok szkolny 2016 / 2017 w Technikum i Zasadniczej Szkole Zawodowej w ZSP3 przedstawiają się następująco:

Technikum
Technik pojazdów samochodowych
Technik lotniskowych służb operacyjnych
Technik mechanik lotniczy
Technik awionik
Technik mechanik
Technik mechatronik

ZSZ

Mechanik pojazdów samochodowych
Mechanik motocyklowy
Monter mechatronik

Prezentowaliśmy również ofertę dodatkową, m. in. uczestnicy Targów mogli dowiedzieć się jakie możliwości rozwoju zawodowego daje program Unii Europejskiej Erasmus+. Na wydzielonym stanowisku "MECHANIK W EUROPIE" prezentowaliśmy efekty realizowanych w naszym Zespole Szkół projektów:
- "Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSP3 poprzez program praktyk zagranicznych", akcja 1 sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe.
- „Podniesienie poziomu jakości kształcenia i zwiększenie mobilności międzynarodowej w ZSP3 w Krośnie", akcja 1 sektora Edukacja szkolna.
Więcej informacji o realizowanych projektach Erasmus+ można znaleźć na naszej stronie internetowej.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb