Plan lekcji

Na skróty

Uczniowie „Mechanika” na największych Targach Motoryzacyjnych w Polsce

Tradycyjnie o tej porze roku (wczesnowiosennej) w Poznaniu odbywają się największe Targi Motoryzacyjne w Polsce- Motor Show. W związku z tym zorganizowaliśmy wyjazd edukacyjny poszerzając jej program o zwiedzanie zabytków oraz zakładów przemysłu motoryzacyjnego Poznania. W czwartek 31 marca br. dotarliśmy do Ostrowa Tumskiego- wyspy oblanej z obu stron rzeka Wartą. Tak ukształtowany teren dawał naturalną osłonę przed napaścią ludziom tam zamieszkującym. Jest to wyjątkowe miejsce, w którym obecnie zostało umieszczone bardzo nowoczesne muzeum zwane Bramą Poznania. Uczestnicy wyjazdui zapoznali się z historią początków chrześcijaństwa w Polsce.
Kolejnym punktem wyprawy był serwis samochodowy marki Porsche na ulicy Warszawskiej. Świetne samochody, niesamowite widoki, specjalistyczny sprzęt obsługowo-naprawczy
i specjalne ceny (1 roboczogodzina pracy przy modelu Porsche 991 wynosi tylko 504 zł).


Następnie udaliśmy się na zwiedzanie hal fabrycznych Volkswagen Poznań. Fabryka tygodniowo produkuje ok. 720 sztuk samochodów dostawczych: głównie Caddy i model T5. Dzięki uprzejmości firmy zwiedziliśmy hale produkcji nadwozi oraz montażu aż do gotowego wyrobu i po wykonaniu pamiątkowych wspólnych zdjęć pożegnaliśmy zakład pełni nowej wiedzy i nowych wrażeń.
Następnego dnia, udaliśmy się na Targi Motor Show. Dla wielu z nas ta prestiżowa impreza motoryzacyjna była punktem kulminacyjnym programu wizyty studyjnej. Na ogromnej przestrzeni wystawowej liczącej w sumie kilkanaście hal zaprezentowano cały współczesny przekrój pojazdów sportowych, użytkowych i wyczynowych. Również miłośnicy oldtimerów i motocykli znaleźli coś dla siebie. Szkolenia, pokazy, konkursy, nagrody i cała atmosfera targów nie pozwalały się nikomu nudzić. Każdy znalazł coś dla siebie, o czym świadczą załączone zdjęcia.
Przy okazji Targów Motor Show odbyły się również dwa konkursy motoryzacyjne kierowane do szkół samochodowych. Nasi uczniowie wzięli udział w jednym z nich - 22 Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej.

Opiekunami uczniów byli:

Piotr Boś, Krzysztof Karkut, Grzegorz Podkul.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb