Plan lekcji

Na skróty

Święto Patrona

W związku z corocznie obchodzonym w ZSP nr 3 w Krośnie Dniem Patrona Szkoły, dnia   22. 04. 2016  roku w auli szkolnej odbył  się Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie dla uczniów klas pierwszych  oraz  wystawa  poświęcona Stanisławowi  Staszicowi.  Zastępca dyrektora Pan Wojciech Lorenc uroczyście otworzył przygotowaną uroczystość szkolną. Wystawa przedstawiała życie i bogatą działalność  Patrona naszej szkoły. W konkursie  wzięli udział przedstawiciele klas pierwszych , którzy poprzez różne formy wyrazu  prezentowali sylwetkę S. Staszica . Jury  składające się   z  Pani  pedagog  oraz dwojga uczniów klas trzecich, oceniało płynność wypowiedzi, informacje merytoryczne oraz ogólną prezencję . Najlepszymi okazali sie uczniowie klasy I d Technikum  Mateusz Guzik i Dawid Misiołek. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy  a poniżej przedstawiamy wiersz autorstwa zwycięzkiej klasy .

 

Stanisław Staszic

 

Stanisław Staszic jako patron naszej szkoły
Znany jako pionier , pisarz , publicysta niezwykle uzdolniony
Jego atutem życiowym zaradność....
Były Radca Stanu Księstwa cenił swą wartość

Żył 300 lat temu , lecz pamięć nie zanikła
Zostawił ślad po sobie pełniąc rolę ministra
Uwagi nad życiem Jana Zamoyskiego jego twórczością
Przeczytasz i zrozumiesz ,przewaga jakości nad ilością

Tym sie cechował ,był odważny , pragnął wiedzy
Pędził za nią w świat od Francji po Niemcy
Perfekcjonistą rzekłbym go nazwać można
Przecież nie byle kto został patronem Mechanika z Krosna

 

 

 

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsp3@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb