Plan lekcji

Na skróty

Święto Konstytucji 3 Maja

29 kwietnia 2016 r. w auli ZSP 3 odbyła się akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły Bogdan Adamski . W swym wystąpieniu zwrócił uwagę na doniosłość i wagę wydarzenia. Wspomniał o wartościach, jakie dla każdego pokolenia niesie w sobie pamięć historii ojczyzny. Następnie głos zabrali uczniowie, którzy poprzez wiersze, noty historyczne oraz pieśni patriotyczne wprowadzili zebranych w klimat tamtych lat. Przypomnieli oni także okoliczności uchwalenia Ustawy Rządowej z 1791 roku oraz przybliżyli historię polskiej wojskowości skupiając się na jej jednym elemencie tj. mundurze . Zilustrowali zmiany, jakim on podlegał na przestrzeni lat. Uroczystość szkolna została zakończona zaproszeniem skierowanym przez Dyrekcję szkoły do wzięcia udziału w uroczystościach zorganizowanych przez władze samorządowe miasta Krosna.

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb