Plan lekcji

Na skróty

Uczeń „Mechanika” Wicemistrzem Polski XVII edycji Olimpiady Techniki Samochodowej 2016

Olimpiada Techniki Samochodowej ma już 17-letnią tradycję. Co roku bierze w niej udział kilka tysięcy uczniów z ponad 200 szkół ponadgimnazjalnych. Pierwszy etap rozgrywał się w poszczególnych szkołach samochodowych i mechanicznych w całej Polsce. Do półfinału,  który odbył się 19 marca 2016r.  w budynku Wydziału Samochodów i Maszyn Rolniczych  Politechniki Warszawskiej, zakwalifikowało się 528 uczniów. Wybór półfinalistów był trudny bo każdy uczestnik Olimpiady wykazywał się wysokim poziomem wiedzy i umiejętności w zadaniach motoryzacyjnych. Ważnym dla uczestników półfinału był fakt, że Olimpiada Techniki Samochodowej była i jest pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, a najlepsi finaliści decyzją dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej  otrzymywali zwolnienie z kwalifikacyjnych egzaminów zawodowych kończących szkołę. 

Z grona półfinalistów  do grupy najlepszych 10 finalistów dostał się uczeń naszej szkoły Bartek Kielar z klasy II Technikum.

 Finał XVII Olimpiady Techniki Samochodowej odbył się 21 maja 2016r. w siedzibie  firmy Robert Bosch w Warszawie przy ul. Jutrzenki 105. Każdy z uczestników musiał wykonać zadania:  

1. Znaleźć przyczynę niesprawności silnika Diesla z układem zasilania Common Rail, który nie dawał się uruchomić

2. Skomunikować się ze sterownikiem układu ESP oraz innymi systemami pojazdu oraz znaleźć przyczynę braku komunikacji używając multimetru i oscyloskopu pomiarowego.

Obydwa zadania należało wykonać w czasie po 15 minut.

Reprezentant naszego Technikum -  Bartłomiej Kielar zajął 2 miejsce uzyskując tytuł Wicemistrza XVII edycji Olimpiady Techniki Samochodowej z liczbą 84 pkt., a do miejsca pierwszego zabrakło mu tylko 4 pkt. Bartek Kielar okazał się najmłodszym uczestnikiem finału. Został także wyróżniony przez pracowników firmy Bosch za profesjonalne podejście do diagnostyki, sumienne i sukcesywne wykonywanie zadania.  Otrzymał miano "najlepszego dieslowca wśród finalistów". Wraz z drugim członkiem drużyny Danielem Pachaną,  Bartek sprawił iż Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica w Krośnie znalazł się na miejscu 3 wśród samochodowych szkół uzyskując tytuł Trzeciej Szkoły Samochodowej w Polsce 2016. 

 Opiekunami drużyny byli Piotr Boś i Krzysztof Karkut.

Zainteresowanych szczegółowymi wynikami olimpiady zapraszamy na stronę:

http://www.automotoserwis.com.pl/images/AMS_2016/5_2016/internet/Wyniki%20OTS%202016.pdf

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb