Plan lekcji

Na skróty

Finał Konkursu Fotograficznego w Mechaniku

W dniu 14 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. S. Staszica w Krośnie odbyło się ogłoszenie wyników VIII Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjlanych pod hasłem „Źródła nowego życia”. Zwyciężyła praca „Cud Stworzenia” przygotowana przez Julię Mączka z Gimnazjum nr 2 w Sanoku. Drugie miejsce zajął cykl Mateusza Berezowskiego i Adriana Dąbrowskiego z ZSP nr 3 w Krośnie, łączący pasję motocyklową z przeżyciami duchowymi. Trzecie miejsce zajęła praca „Światło w ciemności” przygotowana przez Michalinę Siwy z I LO w Krośnie. Wyróżnienie w konkursie otrzymała Kinga Guzik za cykl „W drodze do źródła” z ZSP nr 1 w Krośnie oraz Julia Rachwał i Oliwia Jabłońska za cykl „Od grzechu do nowego życia” z Gimnazjum nr 4 w Krośnie. Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki, które wręczał Andrzej Guzik – dyrektor PCEN Oddział w Krośnie, Bogdan Adamski – dyrektor ZSP nr 3 w Krośnie, przedstawiciel biura poselskiego Piotra Babinetza w Krośnie oraz ks. Mirosław Grendus konsultant z PCEN.

Fundatorami nagród byli: ks. prałat Waldemar Janiga – dyrektor Wydziały Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu, Piotr Babinetz – poseł na sejm RP, Tomasz Soliński – Zastępca Prezydenta Miasta Krosna oraz NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty oddział Krosno. Finałowi towarzyszył wernisaż prac konkursowych, których w tym roku było ponad 70, przygotowanych przez 31 uczniów z 13 szkół z Krosna, Sanoka, Brzozowa, Jedlicza, Miejsca Piastowego oraz z Nowej Sarzyny.
Organizatorami Konkursu był ZSP nr 3 „Mechanik” w Krośnie we współpracy z Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie - Oddział w Krośnie, a patronatem konkurs objął Piotr Babinetz – poseł na sejm RP oraz NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty - Oddział Krosno.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom Konkursu, a szczególnie ich opiekunom, którzy potrafili zmotywować swoich wychowanków i umiejętnie pokierować ich przygotowaniem. Już dzisiaj zapraszamy za rok do udziału w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego.
Karol Szczepanik i Grzegorz Podkul

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb