Plan lekcji

Na skróty

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

24 czerwca 2016 r. w auli zespołu szkół odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/16, uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom ZSZ i uroczystość podsumowania pierwszej części Projektu Erasmus+ dot. praktyk uczniowskich. Obok uczniów, nauczycieli i rodziców, na uroczystość szkolną przybyli: Pani Aldona Biedermann – reprezentująca austriackiego partnera organizującego praktyki uczniowskie dla uczniów ZSP3 w Austrii oraz Pani Dorota Patrylak – przewodnicząca Rady Rodziców ZSP3. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły, odegrania hymnu państwowego i przywitania uczestników uroczystości przez dyrektora Bogdana Adamskiego. Po części wstępnej głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Dorota Patrylak, która pogratulowała uczniom wyników w nauce i promocji do klasy programowo wyższej. Następnie Pani Aldona Biederman zaprezentowała wyniki realizacji praktyk uczniowskich w Austrii za rok szkolny 2015/16.

Oceniła bardzo wysoko zaangażowanie naszych uczniów w realizację projektu praktyk zawodowych. Wspomniała, że wielu pracodawców czeka na uczestników projektu do chwili ukończenia szkoły aby zaproponować im pracę zawodową na terenie Austrii. Wręczyła również nagrody, pamiątki dla uczestników projektu tj. uczniom i nauczycielom opiekunom. Skierowała również słowa szczególnego podziękowania do dyrektora ZSP3 za wysoką jakość kształcenia w „Mechaniku” co często podkreślali pracodawcy w Austrii oraz za wysoki poziom etyczny, wychowania i kultury co także zostało wysoko ocenione przez pracodawców austriackich. Dyrektor Bogdan Adamski podziękował Pani Aldonie Biedermann za pomoc w realizacji Erasmusa+ na terenie Austrii i wspomniał o realizowanym projekcie także w Hiszpanii. Dodał też, że w nowym roku szkolnym będą nowe oferty praktyk dla uczniów w różnych krajach UE, a w tym dla „klasy lotniczej” w Lufthansie. Uzgodnienia w tym zakresie są już poczynione.
Następnie dyrektor i jego zastępcy wraz z wychowawcami klas wręczyli dyplomy ukończenia szkoły uczniom klas trzecich ZSZ. Uczniowie absolwenci ZSZ podziękowali za wspólne lata spędzone w szkole i pożegnali sztandar szkoły. Po tej części uczniom z poszczególnych klas Technikum i ZSZ wręczono dyplomy, wyróżnienia i nagrody za szczególne osiągnięcia i wysokie wyniki w nauce oraz reprezentowanie szkoły na licznych konkursach i turniejach. Na tym uroczystość oficjalna została zakończona, a uczniowie przeszli do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami klas. Po wyprowadzeniu sztandaru dyrektor życzył wszystkim spokojnych i bezpiecznych wakacji zapraszając na 1 września br. do podjęcia nowych wyzwań edukacyjnych w szkole.
Wszystkich zainteresowanych Erasmusem+ zapraszamy do zapoznania się z informacjami o projekcie w panelach „Erasmus+” na naszej stronie internetowej.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb