Plan lekcji

Na skróty

VI Krajowa Konferencja Technicznych Szkół Lotniczych w Krośnie

W dniach 20 – 22 października 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 „Mechanik” w Krośnie odbędzie się VI Krajowa Konferencja Technicznych Szkół Lotniczych. Konferencja jest organizowana ze Stowarzyszeniem Technicznych Szkół Lotniczych w Polsce, które reprezentuje szkoły ponadgimnazjalne w Polsce prowadzące szkolenie w zawodach lotniczych. Podobne konferencje są organizowane co roku w jednej ze szkół średnich, która stara się jako gospodarz pokazać swoją infrastrukturę dydaktyczną, możliwości szkoleniowe w dziedzinie lotniczej oraz umożliwić dyskusję przedstawicieli w/w szkół dotyczącą szkolenia młodzieży i dorosłych. Na obrady Krajowej Konferencji przybywają także przedstawiciele władz państwowych, władz samorządowych, Ministerstwa Edukacji Narodowej, uczelni wyższych technicznych, instytucji publicznych i niepublicznych zajmujących się szkoleniem lotniczym, Urzędu Lotnictwa Cywilnego, firm lotniczych i stowarzyszeń lotniczych. Takie spotkania, dyskusje i uzgodnienia są bardzo ważne dla wykreowania celów ogólnokrajowej polityki szkoleniowej w zawodach lotniczych. Podobne zamierzenie przyświeca tegorocznej konferencji w Krośnie.

Przy okazji „Mechanik” zaprezentuje własne laboratoria lotnicze, symulatory lotu, własną flotę powietrzną i możliwości szkoleniowe. Będzie też okazja, aby poznać krośnieńską politykę lotniczą prowadzoną przez władze samorządowe Krosna, które od wielu lat przygotowują i modernizują infrastrukturę lotniczą na płycie krośnieńskiego lotniska oraz budują strefę ekonomiczną dla firm i biznesu związanych z przemysłem lotniczym i szkoleniem lotniczym. Uczestnicy Konferencji będą mieli okazję odwiedzić krośnieński Klaster Lotniczy, Aero-Kros, Aeroklub Podkarpacki i CDS. W trzecim dniu Konferencji pojawią się uzgodnienia uczestników spotkania w Krośnie, a wnioski zapewne będą przekazane odpowiednim podmiotom, które mają wpływ na ustalanie ogólnopolskiej polityki szkolenia lotniczego.
Relację z Konferencji zamieścimy pod 22 bm. na naszej stronie internetowej.

 

  Program konferencji - do pobrania 

 

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb