Plan lekcji

Na skróty

Rozstrzygnięcie konkursu historycznego i sukces naszego ucznia

W dniu 8 listopada br. uczniowie naszej szkoły: Kamil Misiurek kl. III f , Kamil Marcisz kl. I f , Grzegorz Śnieżek kl. I b , Maciej Jamroga kl. I de , Kamil Wierdak kl. I de wzięli udział w finale konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych nt. „Miejsce Polski w Europie w kontekście 1050-lecia Chrztu Polski”, który został zorganizowany przy współpracy z Muzeum Podkarpackim w Krośnie i odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5. Łącznie w finale wzięło udział 60 uczestników . Dla piętnastu najlepszych uczniów zagwarantowano nagrodę główną tj. wyjazd do Brukseli.
Po sprawdzeniu wiedzy uczestników, wzięli oni udział w panelu dyskusyjnym, który prowadzili ksiądz dr Waldemar Janiga, poseł Piotr Babinetz oraz asystent posła Tomasza Poręby - Michał Zając. Rozmowa dotyczyła roli Polski w Unii Europejskiej oraz zagrożeń jakie niesie laicyzacja. Na koniec nastąpiło wręczenie nagród uczestnikom finału. Uczeń Kamil Misiurek znalazł się w gronie zwycięzców, którzy pod koniec listopada br. pojadą zwiedzać Parlament Europejski w Brukseli. Serdecznie gratulujemy i czekamy na fotorelację z wyjazdu .

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch                                       

 

 

 

 

   
               
   

1tmVBh9fdsDZy 43284ebb